Новини
Україна
Новини Київської області
Здоров'я

Супрун переконана, що лаятися корисно для здоров'я


Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун переконана, що лаятися не ображаючи при цьому співрозмовника корисно для здоров'я.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

"Якщо ми реагуємо нецензурною лексикою на складну неприємну ситуацію, а не на людину, то відчуваємо полегшення. У цьому разі наше обурення новинами, біль при тренуванні, травмі, тривожність, подив чи переляк знаходять миттєве і досить точне вираження, на що мозок реагує виділенням ендорфінів.

Ці нейромедіатори беруть участь в знеболенні чи задоволенні. Слова на “б” чи “с” не замінять якісної анестезії, але дослідження показали ефективність лайки в зменшенні болю, посилення серцебиття і підвищення больового порогу. Якщо нам важко і ми одним словом це висловили, мозок це сприймає як запуск програми захисту і нападу — “тримайся!”  Важливо, що матюками слід саме послуговуватися в найпотрібніший момент, а не розмовляти ними постійно. Інакше мозок звикає і перестає сприймати лайку як щось екстраординарне", - розповіла Супрун.

Також ВО обов’язків міністра охорони здоров'я зазначила, що люди, які мусять на роботі посміхатися клієнтам, після роботи частіше напиваються — постійне приховування справжніх емоцій і примус до позитиву виснажує психіку.

Нагадаємо, що у Раді зареєстрували проєкт про «дематюкацію мови».