Новини
Новини Київської області
Київ

Стійкість до впливів та безпека журналістів: навчання від IREX


Як працювати в еру інформаційного безладдя? Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) запрошує журналістів пройти курс навчання із розвитку критичного мислення, протидії дезінформації та особистої безпеки.

Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) запрошує журналістів пройти курс

Навчання включатиме дводенний тренінг та вебінари з експертами за двома напрямками:

Стійкість до інформаційних впливів

Цей блок спрямований на підвищення здатності журналістів протидіяти шкідливим інформаційним впливам через вдосконалення навичок критичного споживання інформації, а також розуміння вразливостей своєї аудиторії, роботу з когнітивними упередженнями та стереотипами. Програму тренінгу розроблено на основі успішної методики IREX Learn to Discern, що була започаткована в Україні у 2015 році й нині поширена вже більше ніж на 12 країн;

Безпека

В цьому блоці триватиме підготовка з таких питань, як психосоціальна безпека, цифрова безпека, вступ у фізичну безпеку. Він підвищить обізнаність журналістів в керуванні ризиками й загрозами, з якими вони стикаються в роботі й повсякденному житті. Програма розроблена на основі тренінгу SAFE (Securing Access to Free Expression, «Забезпечення доступу до свободи самовираження»), який успішно проводився в більш ніж 15 країнах і за результатом якого 96 % учасників зауважили покращення навичок планування й керування ризиками.

Навчання орієнтоване в першу чергу на тих журналістів, які висвітлюють конфлікт на сході України. Дводенні тренінги будуть проводитися переважно у східних областях.

Із журналістами працюватимуть професійні тренери: журналісти-практики, медіаексперти, фактчекери, фахівці з фізичної безпеки та психологи. 

Взявши участь у тренінгу IREX, журналісти зможуть:

  • краще ідентифікувати небажані впливи;
  • вдосконалити знання з цифрової безпеки;
  • підвищити свою психосоціальну стійкість;
  • покращити навички фактчекінгу;
  • протидіяти дезінформації та маніпуляціям;
  • розвинути навички оцінки та планування ризиків;
  • глибше розуміти вразливості аудиторій і впливу на неї неякісного контенту.

Додаткова можливість для учасників тренінгів:

Після завершення навчання, п’ять команд журналістів зможуть отримати гранти для створення матеріалів із підвищення медіаграмотності громадян та протидії дезінформації.

Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів - міжнародна неприбуткова організація, заснована в 1968 році. З 2015 року в Україні IREX впроваджує проєкти з медіаграмотності, а з лютого 2018 року організація реалізує масштабний проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» для освітян середньої та вищої школи. У проєкті беруть участь учителі з 1 293 шкіл, викладачі з 25 інститутів післядипломної педагогічної освіти та 21 закладу вищої освіти, які в свою чергу нададуть навички критичного сприйняття інформації (КСІ) учням, студентам-педагогам та вчителям, що сприятиме усвідомленню цінності високоякісної інформації в освітньому контексті.

Етапи реєстрації на навчання:

  • Дедлайн реєстрації за 7 днів до початку тренінгів - дивіться графік в реєстраційній формі.
  • Старт програми 20 вересня 2021 року.

ІА “Погляд” вже повідомляв, що нещодавно майбутні журналісти побували на телебаченні.

Також ми вже інформували, що влітку відбувся перший регіональний форум ЗМІ.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.