Україна
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Степанов закликав тестуватись на COVID-19 при будь-яких симптомах ГРВІ


Оскільки наразі в Україні спостерігається занадто низький рівень тестування на коронавірус, очільник Міністерства охорони здоров’я закликав українців робити тести на COVID-19 у випадку наявності будь-яких симптомів застуди.

фото - freepik.com

В Україні створилась ситуація, що можливості тестування на COVID-19  перевищують кількість проведених тестів, зауважив під час брифінгу 5 січня Максим Степанов та наголосив:

«Якщо у вас є будь-які симптоми ГРВІ, підкреслюю, будь-які, не лише ті, які ви вже знаєте про COVID-19, а будь-які симптоми ГРВІ, будь ласка, звертайтеся до свого сімейного лікаря, щоб він зробив збір біоматеріалу або відправив на відповідне тестування, або зробив це швидкими тестами, які в них є».

Так, за його словами, в країні добова кількість проведених ПЛР-тестів дуже мала. Цей показник не відповідає наявним можливостям лабораторної мережі МОЗ, які вже сягають до 75 тисяч ПЛР-тестувань на добу. Зокрема, за останню добу було здійснено 39 286 тестувань (методом ПЛР – 24 154, методом ІФА – 15 132), тоді як позаминулої доби було протестовано всього 13 128 українців (методом ПЛР – 11 021, методом ІФА – 2 107).

фото - freepik.com

Відповідно і статистика на сьогодні виглядає таким чином, що нових випадків COVID-19 протягом минулої доби діагностовано лише 5 334, водночас тих, хто одужав за добу, значно більше –13 850 осіб. При цьому госпіталізовано протягом доби 1 280 пацієнтів, констатовано 202 смерті. Тоже не дивно, що 4 січня в Україні було випадків одужання більше, ніж зараження на COVID-19.

Лікарі ж у свою чергу повинні направити на безкоштовний тест на коронавірус як пацієнтів із симптомами ГРВІ, так і осіб, які перебували у контакті із хворими на COVID-19.

Глава МОЗ також нагадав, що окрім тестів ПЛР, відомство запровадило швидкі тести на антиген, які дають результат буквально за 15 хвилин. Такими тестами перевіряють контактних осіб, які перебували у контакті з інфікованими людьми.

Однак нині головна проблема полягає в тому, що українці стали значно рідше звертатися до лікарів.

фото - unsplash.com

Якщо вам з якоїсь причини відмовляють у тестуванні, звертайтесь до контакт-центру МОЗ, через який лікарі почали консультувати хворих на COVID-19, за номером – 0 800 60 20 19.

«Погляд» раніше писав, що для українців усі вакцини від COVID-19 будуть безкоштовними.

Щоб бути першим у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу, переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція».

Підписуйтесь у фейсбуці на Погляд Київщина.