Новини
Новини світу

США збирається розсекретити походження коронавірусу (ВІДЕО)

Адміністрація президента США поширить таку кількість даних, яку дозволяють його повноваження.

Президент США Джо Байден у понеділок підписав закон про розсекречення інформації, пов’язаної з походженням коронавірусу, який викликає COVID-19.

Про це свідчать повідомлення Білого дому.

За словами Байдена, він поділяє вимогу Конгресу оприлюднити якомога більше інформації про походження ковіду.

"Запроваджуючи цей закон, моя адміністрація розсекретить і поширить таку кількість даних, яку дозволяють мої конституційні повноваження щодо захисту від розголошення інформації, що може завдати шкоду національній безпеці".

Перед тим як потрапити до Білого дому, законопроєкт пройшов через Сенат і Палату представників без заперечень.

Вашингтон веде дуже політизовану дискусію про походження пандемії коронавірусу майже з реєстрації перших випадків захворювання в китайському місті Ухань наприкінці 2019 року.

Дебати активізувалися минулого місяця, коли газета Wall Street Journal повідомила, що Міністерство енергетики США прийшло до висновку, що пандемія, ймовірно, виникла через витік з китайської лабораторії. Думку департаменту поділяє ФБР.

Водночас Пекін це заперечує.

Чотири інші агенції США все ще вважають, що COVID-19, ймовірно, був результатом природної передачі, а дві ще не визначилися.

Багато американських посадовців заявляють, що походження пандемії може ніколи не стати відомим.

Зокрема, у 2021 році президент Сполучених Штатів доручив Розвідувальному відомству використати всі наявні в його розпорядженні інструменти для розслідування походження COVID-19, і ця робота досі триває.

"Ми повинні докопатися до суті походження COVID-19, щоб допомогти нам краще запобігати майбутнім пандеміям".

Президент США зазначив, що його адміністрація продовжуватиме переглядати всю засекречену інформацію, що стосується походження COVID-19. А також розсекретить і надасть якомога більше такої інформації відповідно до конституційних повноважень.

Що наразі відомо про Covid-19: