Новини
Здоров'я
За кордоном

США обігнали Китай та Італію за кількістю хворих на COVID-19


26 березня США стали лідером по кількості інфікованих коронавірусом COVID-19, обігнавши незмінного до цього лідера – Китай.

Президент Дональд Трамп пояснив, як так трапилося під час брифінгу, зауваживши, що кількість хворих різко зросла через те, що в Америці надзвичайно багато тестувань, що і дозволяє сформувати таку цифру. Тести на коронавірус доступні в усіх 50 штатах, а їхня загальна кількість перевищує пів мільйона.

Станом на 12.00 27 березня згідно з онлайн-мапою у США налічується 85 тисяч 991 хворий, померли 1 тисяча 296 осіб, одужали 753 людини. До прикладу, у Китаї, звідки почалася хвороба, наразі зафіксовано 81 тисяча 828 випадків, з яких померлих значно більше – 3 тисячі 296 особи, а тих, хто одужав, – 74 720 осіб.

Допомогти штатам впоратися зі спалахом коронавірусу будуть десятки тисяч військовослужбовців Нацгвардії спільно з правоохоронцям, передає Reuters.

Як заявив глава Національної гвардії США Джозеф Ленгел, військовослужбовці вже були викликані в 27 штатів, включаючи Нью-Йорк, для надання допомоги в прибиранні громадських місць і доставки їжі додому. До теперішнього часу було задіяно близько 2000 військовослужбовців. Очікується, що це число подвоїться до вихідних.

Нагадаємо, що ще 12 березня через коронавірус США тимчасово зупинили на місяць транспортне сполучення з Європою та оголосили у країні надзвичайний стан.

Раніше «Погляд» повідомляв, що в США починають випробування вакцини проти коронавірусу.

Незважаючи на велику кількість тестів, США виявились не готовими до такої кількості хворих. Американська влада підготувалась не краще, ніж українська, пише Європейська правда.

Наприклад, багато заслуженої критики ми чуємо щодо поганого контролю за поверненням українців з-за кордону. Те ж саме відбувалось і відбувається у США, – йдеться у дописі.

Оголошуючи про закриття кордонів, Трамп забув уточнити, що це не стосується громадян США, що призвело до суцільної паніки, багато американців ще і досі не можуть дістатися до родини через різке скорочення авіакомпаніями кількості рейсів до США.

А в умовах масованого прибуття американців з усіх напрямків так і не вдалося налагодити нормальний контроль за станом їхнього здоров’я.
Як би це не виглядало дивним для нас, проте низькою виявилася і готовність медичної галузі.

Варто зазначити, що чимало критики лунає на адресу знаменитого Центру контролю над хворобами (Centers for Disease Control and Prevention) – структури, підконтрольної виконавчій владі. Представники CDC, своєю чергою, кажуть, що їхнє фінансування не було належним і що вони не отримали чітких вчасних вказівок від Білого дому.

Лікарі всюди у США скаржаться на те ж саме, на що й українські – нестачу засобів захисту, антисептиків, не кажучи вже про недостатню кількість місць у реанімації та апаратів вентиляції легень. Багато хто з них пише про це у соціальних мережах, порівнюючи себе з військовими, що пішли у бій з водяними пістолетами. Як і в Україні, громадськість мобілізувалась на допомогу лікарям, що в умовах карантину, який тільки посилюється, робити зовсім не легко.

Місцеві керівники мобілізують свої фінансові можливості, відповідні служби, підрозділи національної гвардії (підпорядковані штатам) та навіть збройних сил (за спеціальними законами тимчасово підпорядковуються губернаторам). Місцеві та регіональні очільники перебувають у постійному контакті з населенням, надають важливу інформацію оперативно, дисциплінують, а також заспокоюють людей.

Найбільш помітною тут виглядає постать губернатора штату Нью-Йорк Ендрю Куомо. Саме у цьому штаті (зокрема, саме у однойменному місті) спостерігається епіцентр епідемії. Куомо являє собою сьогодні приклад ефективного менеджера, здатного керувати в такій надскладній ситуації.

Фото з відкритих джерел