Новини
Всесвіт

Сонячний зонд зробив світлини зірки з рекордно близької відстані


Сонячний зонд Solar Orbiter надіслав на Землю наукові дані, зібрані в ході зближення із зіркою на відстань 77 млн км, що відбулося в червні 2020 року.

Фото: Solar Orbiter/ESA

Про це повідомило на своєму сайті Європейське космічне агентство (ESA).

«Перші знімки перевершили всі наші очікування. Ми вже можемо бачити натяки на дуже цікаві явища, які не могли спостерігати раніше так детально. Це дає впевненість, що Solar Orbiter допоможе нам відповісти на важливі питання щодо Сонця», – сказав дослідник проекту Solar Orbiter в Європейському космічному агентстві Даніель Мюллер.

Фото: Solar Orbiter/ESA

Команда, зокрема, виявила десятки мініатюрних сонячних спалахів, які не вдавалося зафіксувати на світлинах. Астрономи назвали це явище «сонячним вогнищем».

Девід Бергманс з Королівської обсерваторії Бельгії заявив, що ці «вогнища» були в кілька мільйонів разів менші сонячних спалахів, які можна спостерігати з Землі. Вони, на думку дослідників, відіграють важливу роль в нагріванні корони Сонця до надвисоких температур. Вчені сподіваються краще зрозуміти їх механізм під час подальших досліджень.

Також зонд отримав перші дані про те, як виглядають області магнітної активності на Сонці, та пов'язані з ними плями і інші структури на зворотному боці світила, яка прихована від спостерігачів на Землі.

Очікується, що наступного разу зонд зблизиться з Сонцем на відстань 0,5 астрономічних одиниць в лютому 2021 року. Натомість у другій половині 2022 року Solar Orbiter буде знаходитися ближче до зірки, ніж Меркурій. В кінцевому підсумку апарат виявиться на відстані в 42 млн км від Сонця. Це в чотири рази менше, ніж дистанція між Землею і нашою зіркою.

Нагадаємо, в лютому європейське космічне агентство здійснило успішний запуск космічного корабля, який надасть землянам безпрецедентний доступ до невивчених сторін нашого Сонця.