Новини
Україна
Головні новини
Анонси
Здоров'я
Україна-суспільство
Політика

Сьогодні Верховна Рада ухвалила закон про необов’язковість ДПА-2020


Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року" (законопроєкт №3669) має набрати чинності до 30 червня.

Дискусії про обов’язковість або необов’язковість цьогорічного тестування були чи не основними «випускними» темами. Так, що доходило до поширення недостовірної інформації.

Зокрема, сьогодні «Погляд» повідомляв, що Міністерство освіти і науки спростувало повідомлення про відміну тестувань, необхідних для вступу до вишів.

Втім, поклало край дискусіям і сьогоднішнє ухвалення 356 голосами депутатів Верховної Ради президентського закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року" (законопроєкт №3669), який був зареєстрований лише учора, 17 червня. Така швидкість розгляду зумовлена тим, що документ має набрати чинності до 30 червня. Тож, аби розглянути саме цей законопроєкт на сьогоднішньому пленарному засіданні, депутати прийняли рішення про одноразове відхилення (ad hoc) від процедури розгляду.

А після ухвалення закону доручили очільнику парламенту невідкладно його підписати і передати його на підпис президенту.

Отже, закон установлює, що через заходи, спрямовані на запобігання корона вірусу, цьогорічні випускники  звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Також у тексті закону зазначається, що "випускники мають право пройти державну підсумкову атестацію, у тому числі у формі ЗНО, за власним бажанням".

За повідомленням osvita.ua, випускникам, які за результатами ЗНО захочуть зарахувати оцінку іспиту як ДПА, буде надана така можливість.

Представник президента у Верховній Раді, перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук під час презентації документа звернув увагу, що він жодним чином не спрямований на скасування ЗНО.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що його метою і завданням ухвалення є мінімізація ризиків захворювання на COVID-19 під час оцінювання результатів навчання учнів (студентів), які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, та уможливлення отримання ними в установленому законодавством порядку документів про здобуття повної загальної середньої освіти.

Зауважимо, як інформував "Погляд", прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, за яких умов можуть перенести ЗНО.

Ми повідомляли, що 16 червня міністр охорони здоров’я Максим Степанов запевнив, що остаточне рішення про дату ЗНО планують прийняти 19-20 червня.

А також інформували, що МОН виступило з офіційною позицією щодо неможливості скасування ЗНО-2020.

За повідомленням «Погляду», Міністерство фінансів розробило механізм повернення грошей, сплачених за пробне тестування, яке перевели в онлайн.

Фото з ресурсу osvita.ua