Новини
Культура
Дати
Новини світу

Сьогодні у Європі святкують Міжнародний День кота


День кота в Європі відзначають з 1992 року. 17 лютого датою святкування було обрано за ініціативи італійського журналіста Клауді Ангелетті, який працював в журналі Tuttogatto.

фото з відкритих джерел

Це звичайно ж, не офіційне або державне, а скоріше, народне і громадське свято. Вибір дня був пов’язаний з лютим місяцем саме тому, що цей період проходив під знаком Водолія (знак зодіаку), який характеризується в італійській культурній традиції як знак вільних і незалежних духів, повідомляє сайт Національного природного парку «Гомільшанські ліси».

Історичні передумови запровадження Дня кішок

За часів інквізиції кішок та котів (особливо чорного кольору) активно винищували, вважаючи їх помічниками злих сил, піднебесних духів злоби, що мешкають в повітрі.

Тож ідея журналіста-ініціатора запровадити для вшанування цих тваринок окремий день знайшла відгук не тільки у активістів та зоозахисників, але сподобалася й більш широкій аудиторії, адже Італія є домом для більш ніж 2,5 мільйона бродячих кішок, з основними ареалами проживання у Римі, Турині, Неаполі та Мілані.

На підтримку Дня кота в Італії почали організовувати численні дискусії, конференції, в тому числі фотовиставки, збори коштів, щоб допомогти бродячим котам та кішкам. Потім ідея стала поширюватися і по інших європейських країнах, включаючи Україну та Польщу.

Коти і кішки — дивовижно добрі і граціозні, мудрі та ласкаві тварини, дуже довірливі і уважні не лишень до самих себе, але й до нас: намагаючись бути ненав’язливими, вони водночас наполегливо захищають свою свободу.

І кожен із нас, у кого вдома живе ця тварина, щодня переконується, що життя може бути сповненим взаєморозуміння і затишку, теплоти та краси.

Редакція ІА «Погляд» приєднується до святкування

Отже, наші співробітники вирішили поділитися світлинами своїх домашніх улюбленців.

кіт Фантоций
кішка Ліза
кіт Кузя, 14 років
кіт Атос
кішка Аіша (прожила 18 років)
кіт Кекс, 10 років
Киця Коржик
Кіт Бублик
Котик Чорний
кіт Славік

Раніше «Погляд» повідомляв про те, що перший в світі клонований кіт виявився не схожим на оригінал. Нагадаємо, влітку китайська компанія Sinogene оголосила про появу на світ першого в світі клонованого кошеняти. Він отримав прізвисько Часник на честь британського короткошерстого кота, чиї клітини і стали основою для ембріона клонованого кошеняти.

Також ми повідомляли про те, що померла найвідоміша кішка світу. Grumpy Cat - кішка, яку впізнають у всьому світі, померла у віці 7 років через хворобу сечовидних шляхів.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.