Сьогодні на засіданні Уряду презентовано проект «Малі міста– великі враження».
Оголошено конкурс культурних ініціатив, у якому можуть брати участь різні організації, головне, щоб заходи були реалізовані в населеному пункті, де проживає до 50 тисяч осіб
На Урядовому засіданні 10 квітня було презентовано запуск конкурсу проекту “Малі міста – великі враження”, ідею якого минулого року розробила ГО “Інститут культурної політики”. Мета конкурсу – привернення уваги до стану об’єктів матеріальної культурної спадщини в громадах та відновлення й інтеграції її в життя громади. Це стимулюватиме й економічну привабливість території. Йдеться не лише про матеріальну, а й про нематеріальну культурну спадщину. На цьому наголосив Міністр культури Євген Нищук.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підкреслив: “Українці – надзвичайно талановиті та креативні люди, й це визнають в усіх куточках світу. Тому необхідно створити середовище, в якому таланти зможуть розвиватись не лише у великих місцях, але й у малих громадах. Саме для цього було вирішено надати цільову підтримку для реалізації на місцях тих проектів, що об’єднають у культурних та креативних подіях десятки, сотні тисяч людей. І якщо в минулому році у пілотному запуску програми було реалізовано декілька проектів (із 137 заявок), то цього року підтримка у 50 мільйонів гривень (що буде надаватись на грантовій основі). Це дасть можливість реалізувати майже 100 проектів. Це – надзвичайно важливо, й цю можливість дає децентралізація”.
У конкурсі “Малі міста – великі враження” можуть брати участь усі, незалежно від території розміщення. Заявки можуть подавати громадські організації, об’єднані територіальні громади, підприємці, або творчі спілки – головне, щоб проект був реалізований у населеному пункті з населенням до 50 тисяч жителів. Про це повідомив Український центр культурних досліджень. Детальніше про умови конкурсу можна дізнатися саме за цим посиланням.
Міністр Євген Нищук також оголосив ключові терміни конкурсу:
15 квітня – старт прийому заявок (30 днів)
16 травня – початок оцінювання заявок
5 липня – оголошення переможців
15-липня –1 серпня – початок реалізації проектів
20.11 – кінцевий термін реалізації проектів
1 грудня – кінцевий термін звітування за проектами.