Новини
Всесвіт
За кордоном

Сьогодні на Марс відправлять новий ровер NASA


Запуск відбудеться 30 липня з мису Канаверал, штат Флорида, на борту ракети-носія United Launch Alliance Atlas V.

Фото: NASA/JPL-Caltech

На офіційному сайті космічного агентства вже почався зворотний відлік.

Трохи більше, ніж через п’ять годин, NASA запустить марсохід Perseverance для пошуку життя і підготовки майбутніх пілотованих місій.

Скрін з сайту NASA

Запуск марсохода здійснить ракета-носій Atlas V. За розрахунками, на Червону планету він прибуде у лютому 2021 року. Після посадки апарат буде працювати в районі кратера Езеро, який, на думку вчених, раніше був марсіанським озером і тому може мати сліди потенційно можливого в минулому життя на цій планеті.

Марсохід оснащений невеликим вертольотом під назвою «Винахідливість», роботизованою рукою, безліччю камер і парою мікрофонів. Також на борт марсохода Perseverance нанесли 10 932 295 імен.

Фото: NASA/JPL-Caltech

Щоб знайти свідчення древніх скам'янілих бактерій, він буде використовувати два лазера і рентгенівський зір.

Також відомо, що з місією марсоходу відправиться фрагмент метеорита Sayh al Uhaymir 008 (або SaU 008) – приблизно через 600 000 років після того, як він покинув Червону планету, і приблизно через 1000 років після прибуття на Землю.

Фото: NASA/JPL-Caltech

Довідка. Метеорит SaU 008 був знайдений в Омані в 1999 році, а фрагмент SaU 008 є частиною колекції Музею природної історії з 2000 року. Крихітна бульбашка газу, що застрягла в марсіанському камені, точно відповідає атмосферним умовам Марса, завдяки чому і вдалося встановити його походження.

Нагадаємо, в липні цього року для масштабних досліджень на Марс відправлять цілий «парк» безпілотників. Першою стартувала «Надія» ОАЕ. Також минулого тижня свою першу міжпланетну станцію на Марс запустив Китай.