Новини
Україна
Екологія
Дати
Вода
За кордоном

Сьогодні Міжнародний день захисту морських ссавців


Міжнародний день захисту морських ссавців святкують 19 лютого.

Цю екологічну дату, 19 лютого, вважають днем всіх морських ссавців і був заснований в 1986 році, коли вступив в силу мораторій на китовий промисел, введений Міжнародної китової комісією (МКК) (International Whaling Commission, IWC).

Перш за все, День захисту морських ссавців – це привід привернути увагу громадськості, представників влади і всього людства до питань захисту цих унікальних тварин, яких до теперішнього часу на нашій планеті збереглося всього 119 видів. Інтенсивне і нещадне винищення морських ссавців і, зокрема, китів, яке триває вже більше 200 років, згубно позначається на їх чисельності – багато представників цього загону виявилися на межі зникнення.

Але ж вони – найбільш чуйні індикатори стану морських систем планети та важлива ланка в ланцюгах харчування Світового океану, вони створюють стабільність біологічного кругообігу речовин в екологічній системі. Тому скорочення чисельності китів та інших морських тварин веде до порушення біологічної рівноваги в морських екосистемах. Адже кожен зниклий вид – це непоправна втрата – все, що зникає в тваринному світі, – зникає назавжди.

Проблема зникнення морських ссавців є актуальною і для України. На сьогодні у морських водах України є три види морських ссавців – дельфін афаліна, дельфін звичайний та морська свиня. Ще у 1930х роках їх налічувалось понад півтора мільйона. Та через промисловий вилов, який діяв до 1966 року, їхня кількість скоротилася до 20-30 тис. особин. Через загрозу зникнення усі 3 види морських ссавців занесені до Червоної книги України, повідомляє Екологія Право Людина. А найкращим подарунком кожного для морських ссавців може стати відмова від дельфінаріїв.