Смертність від COVID-19 в Україні нижча, ніж у Європі
Показники смертності від ускладнень коронавірусної інфекції в Україні коливаються від 2,7 до 2,9%, тоді як у Європі ці цифри значно вищі. Значний вплив на таку статистику в Україні справили вчасно запроваджені карантинні обмеження та їх дотримання громадянами.
«Карантин показав себе як найбільш дієвий спосіб боротьби з коронавірусом, – заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, про що повідомляє сайт президента України Володимира Зеленського. – На це вказує не лише статистика поширення вірусу в інших країнах, а й рівень смертності». Так, за словами прем’єр-міністра, у Швеції показник смертності становить 6,25%, а у Великій Британії – 5,7%.
На думку Володимира Зеленського, ці цифри доводять, що Україну врятували вчасно запроваджені карантинні заходи та великий відсоток людей, які їх дотримувалися. «Треба, щоб ці показники не справили оманливе враження, щоб люди не думали, що тепер до небезпеки коронавірусу можна ставитися недбало», – наголосив президент.
Станом на ранок 21 травня в Україні зареєстровано 19706 випадків COVID-19. Із них за весь час пандемії померло 579 осіб, а 6227 – одужали. Таким чином процент смертності на сьогодні складає 2,93%.
Для порівняння візьмемо Італію, де спостерігався великий спалах коронавірусної хвороби. Там станом на 21 травня зафіксовано понад 227 тисяч хворих на COVID-19, з яких померли понад 32 тисяч осіб. Це більше 14%.
Медбрат Київської міської клінічної лікарні №17, який був у складі української медичної бригади в Італії, Гліба Битюков розповів Укрінформу: «Більшість людей помирають не від COVID-19, а від того, що у них виникають певні складнощі і в поєднанні з COVID-19 настає летальний випадок. Тому в Італії, згідно з європейською практикою, прийнято так: якщо людина захворіла COVID-19 і померла, то його внесуть у статистику смертності від COVID-19 незалежно від супутнього захворювання – діабету, астми або інших.
У Центрі громадського здоров’я України пояснюють: 70,5% померлих від ускладнень COVID-19 мали серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок, печінки, легень, неврологічні хвороби та ожиріння. У 34% померлих із супутньою патологією було декілька захворювань: серцево-судинні та цукровий діабет, імунодефіцит та ожиріння тощо. 90% померлих – це люди старші 50 років із супутніми захворюваннями.
Раніше "Погляд" писав, що забруднене повітря збільшує вірогідність зараження та смертність від COVID-19
Фото - ілюстративні з відкритих джерел