Смерть мера Борисполя: у місті планують перейменувати меморіальний парковий комплекс
Книшовому меморіальному парку хочуть присвоїти ім’я міського голови Анатолія Федорчука, який помер 28 жовтня.
Як повідомляє Бориспільська міська рада, депутати, разом із першим заступником міського голови Корнійчуком М.П., відзначають великий внесок А. Федорчука у розвиток міста Бориспіль, а тому висувають пропозицію щодо присвоєння його імені Книшовому меморіальному парковому комплексу.
Нагадаємо, міський голова Борисполя Анатолій Федорчук, не дочекавшись результатів місцевих виборів, помер 28 жовтня після ускладнень, викликаних короновірусною інфекцією, у Переяславській ЦРЛ. Як з'ясувалося за підрахунками голосів, Федорчук таки переміг у виборчих перегонах.
Вже наступного дня, 29 жовтня, міського голову м. Бориспіль поховали на Рогозівському кладовищі у секторі могил АТОвців. Багато людей прийшли провести в останній шлях Анатолія Соловйовича.
Як реконструювали Книшове кладовище
При житті Анатолія Федорчука встигли реконструювати колишнє Книшове кладовище у сучасний парковий меморіальний комплекс. Територія була очищена та прикрашена алеями. Центральне місце було відведене пам’ятнику Павлу Чубинському – автору слів Державного Гімну України.
Нагадаємо, «Погляд» повідомляв про церемонію відкриття цього пам'ятника, яку планував відвідати президент Володимир Зеленський, але так і не приїхав.
Від центрального пам’ятника відходять алеї-промені до місць пам’яті:
- Пам’ятника учасникам антибільшовицького повстання 1920 року та жертвам Великого терору у місті Борисполі,
- Пам’ятника жертвам голодоморів в Україні,
- Пам’ятника постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи,
- Меморіалу на честь перепохованих тут захисників Вітчизни, страчених у 1941 році німецькими окупантами
- Військових поховань.
Раніше «Погляд» повідомляв, що у Борисполі відкрили меморіальну дошку захиснику України.
Нині тут вже діє церква Миколи Чудотворця та недільна школа. Планується також відновлення православного храму, що існував на території Книшового кладовища до 1930-х років.
Зауважимо, як раніше зазначав «Погляд», щоб прийняти участь у подячному молебні з нагоди отримання Томосу, 16 січня 2019 року п'ятий президент України Петро Порошенко завітав до Свято-Миколаївського храму.
Громадське обговорення
У зв’язку з великим внеском у розвиток міста Бориспіль, зокрема у Книшовий меморіальний парк, виконавчий комітет Бориспільської міської ради оголосив проведення громадського обговорення щодо надання історичної цінності імені Федорчука Анатолія Соловйовича.
Строк проведення громадського обговорення – 2 місяці з дня опублікування відповідного повідомлення на офіційному веб-сайті міської ради.
Нагадаємо, «Погляд» повідомляв, як 21 січня на Книшовому меморіально-парковому комплексі попрощалися із Сергієм Хоменком, пілотом трагічного рейсу Тегеран - Київ.