Новини
Новини Київської області
Культура
Події

«Слово, обірване у Биківні»: лекція про добу «Розстріляного відродження»


У Будинку-музеї Тараса Шевченка говорили про долі українських митців, які були розстріляні у Києві та поховані в Биківні

Культурно-просвітницький захід–  відкрита лекція «Слово, обірване у Биківні» -- відбувся 14 грудня  у Будинку-музеї Тараса Шевченка, що знаходиться  у Києві. Організаторами заходу стали Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» та  Всеукраїнська кампанія «Пам'ять Нації».

Заступник генерального директора з наукової роботи Заповідника, кандидат філологічних наук Тетяна Шептицька провела лекцію «Слово, обірване у Биківні», у якій ознайомила присутніх із літературно-мистецьким і суспільно-політичним контекстом доби «Розстріляного відродження», ідейним і тематичним наповненням тогочасного українського письменства. «На лекції також підкреслювалось, що Великий терор 1937-1938 років слід розглядати в контексті послідовної політики більшовиків, спрямованої на ліквідацію культурної та політичної автономії українців. Слухачі довідались про форми утисків, яких зазнали літератори 1930-х (від переслідувань, жорсткої критики у пресі до арештів і розстрілів) та механізми реалізації більшовицькою владою масових політичних репресій», повідомив Національний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили".

Також лектор торкнулася теми доль низки українських письменників – М. Семенка, В. Черняхівської, М. Йогансена, А. Михайлюка, Л. Піонтек та інших, які були розстріляні у Києві та похованих у Биківні. «На основі матеріалів архівно-кримінальних справ репресованих були розглянуті: статті звинувачень, висунутих співробітниками НКВС, методи, якими діяли слідчі, способи фальсифікації справ і обставини знищення українських письменників. Вона звернула увагу на реабілітаційні висновки у справах розстріляних письменників, які підтверджують порушення прав людини, бездоказовість обвинувачень і зловживання співробітників НКВС. Лекторка також подала інформацію про місце останнього спочинку репресованих митців, розповівши про історію появи та функціонування таємної спец ділянки НКВС у Биківнянському лісі», йдеться в повідомленні.