Новини
Всесвіт

Слідом за Curiosity на Червону планету відправиться новий ровер Mars 2020


Він відправиться на Марс вже в нинішньому 2020 році.

Ровер Mars 2020 був сконструйований і успішно пройшов випробування в лабораторії Jet Propulsion в Пасадені. Запуск з мису Канаверал відбудеться з 17 липня 2020 до 5 серпня 2020. Апарат досягне Марса 18 лютого 2021 року, повідомили в НАСА.

Дизайн Mars 2020 був запозичений у попередника – Curiosity. Ровер також оснащений шістьма колесами для переміщення по кам'янистій місцевості. На його борту розміщено 23 камери, 2 прилади для уловлювання марсіанських вітрів і лазери для хімічного аналізу. Mars 2020 оснащений мініатюрним ядерним реактором і дрилем для забору відкритих зразків гірських порід. Апарат зможе долати близько 180 метрів в марсіанський день (24 години 37 хвилин).

«Ми шукаємо давнє мікробне життя, [що виникла] мільярди років тому, коли Марс був куди більше схожий на Землю. Тоді на поверхні планети була тепла вода, щільніша атмосфера і магнітне поле. Завдяки цьому тоді Марс міг бути куди більш сприятливішим для простого одноклітинного життя», – зазначив заступник керівника місії Метт Уоллес.

Дані, отримані ровером Mars 2020 року, стануть в нагоді для чотирьох довгострокових цілей NASA з вивчення Червоної планети:

  • Визначити, чи існувало коли-небудь життя на Марсі;
  • Охарактеризувати марсіанський клімат;
  • Охарактеризувати геологічну будову Марса;
  • Підготуватися до дослідження планети людиною.

Як запевняють в NASA, зібрані зразки будуть перебувати на поверхні планети поки їх не забере майбутня місія, яку намічено на 2026 рік. Зразки досягнуть Землі протягом десятиліття.

Mars 2020 висадиться в довгій висохлій дельті Езеро – висохле озеро глибиною близько 450 метрів. 3,5 мільярдів років тому воно було пов'язане з мережею річок. Ширина кратера, що залишився, складає 48 кілометрів, і експерти сподіваються, що на цій місцевості збереглися стародавні органічні молекули.

Ровер пробуде на планеті щонайменше один марсіанський рік (687 земних днів). Такий же термін експлуатації був запланований і для Curiosity, який досяг Марса в 2012 році, але працює до цих пір.

Нагадаємо, нещодавно вчені спростували міф про існування життя на Марсі, проте чимало дослідників не втрачає надію. Для прикладу, заслужений ентомолог розгледів на світлинах з Червоної планети жуків.