Новини
Головні новини
Вибори
Політика

Скільки коштів витратили політсили на рекламу в Facebook у серпні?

07.09.2020 Косянчук Інна 0

За минулий місяць українські політики та партії в соціальних мережах опублікували 20 930 рекламних дописів.

Оскільки передвиборчі перегони з місцевих виборів стартували 5 вересня, то, вочевидь, жодна політична реклама до цього часу де-юре не вважається передвиборчою боротьбою, хоча де-факто змагання за виборця почалося, і в серпні тривало досить активно.

Як дослідила ГМ ОПОРА за період 1-30 серпня цього року, у минулому місяці українські політики та партії в соціальних мережах опублікували 20 930 рекламних дописів.

За дослідженням ОПОРИ, більшість із цих дописів – 60% – таргетувались здебільшого на жіночу аудиторію.  

Також, як зауважується у дослідженні, в серпні замовники політичного промо-контенту змінили вибір у налаштуваннях за віковими групами. У центрі їхньої уваги були користувачі від 35 до 44 років.

«Замовники політичної реклами на десяти сторінках, де за замовлення рекламного контенту були сплачені найбільші суми у серпні, сумарно виплатили 98 406 американських доларів за трансляцію 1 356 дописів політичного змісту. У серпні до рейтингу найбільших рекламодавців увійшли сторінки політичних партій, які створені влітку 2020 року, а також ті, що не потрапляли до першої десятки згідно з інформацією моніторингу ОПОРИ, який здійснювався щомісячно з січня 2020 року», зауважує ОПОРА.

ГМ зазначає, що під час дослідження її фахівці здійснили моніторинг політичної реклами в Facebook за 1-30 серпня 2020 року, оскільки Бібліотека політичної реклами пропонує тридцятиденний  діапазон дат для отримання і завантаження даних, котрі зберігаються в сховищі.

«Оскільки Facebook Ad Library report не подає точної інформації про вартість політичної реклами, якщо вона не перевищила 100 $, то при аналізі витрат рекламодавців ми маємо фактично дві суми – мінімальну та максимальну (при умові оцінки їх вартості від 0 до 100 $)», зауважує ОПОРА.

Як повідомляв «Погляд», місцеві бюджети отримають понад 1,9 мільярда гривень на вибори.

Також «Погляд» інформував, що з 5 жовтня можна вносити заставу для кандидатів на місцеві вибори.