Блоги

Сєда Власова: Шкільна програма звільниться від «Войни і мира» та інших творів, котрі оспівують російське

Стою-радію, що шкільна програма звільниться від «Войни і мира» та інших творів, котрі оспівують російське (армію зокрема) – офіційно і нормативно.

Сєда Власова: Шкільна програма звільниться від «Войни і мира» та інших творів, котрі оспівують російське - зображення

Стою-радію, що шкільна програма звільниться від «Войни і мира» та інших творів, котрі оспівують російське (армію зокрема) – офіційно і нормативно.

Виходить, в списку т. зв. літ-ри на літо для старшокласників, що неодмінно мусили за древніх (моїх) часів стосики толстоєвщини перечитувать (нахіба?) й витлумачувати з неї основну думку-ідею-мораль, поменшає травматизуючого потенціалу.

Натомість поповниться перелік, сподіваюсь, направду цікавими, ціннісними, близькими для дітей за посилами й тоном оповіді творами – такими, щоб хотілось прочитати повністю, не шукаючи короткого викладу на умовному зміст.

Якщо мовити про замінники саме «Войни і мира», що, як нам втовкмачували вчителі, буцімто доносить до наших умів тезу про «гуманізм как непрємєнную ценность в жізні чєловека, вопрєкі всєму, даже войнє», то тільки тут перелічу зо десяток книжок з подібними сенсами, що ними зачитувалась саме за часів старшокласництва з повсякчасною думкою

«А чому цього до шкільної програми не додали досі, га?» в голівоньці.

Сєда Власова: Шкільна програма звільниться від «Войни і мира» та інших творів, котрі оспівують російське - зображення

Це і «Квіти для Елджернона» Деніела Кіза й «Над зозулиним гніздом» Кена Кізі – оповіді про цінність людини та медичної етики, якими не нехтують в ім’я медичних експериментів; і «Три товариші» Ремарка – історія про людей, яких війна пошматувала, та не позбавила жаги жити, кохати, дружити; і «Вбити пересмішника» Гарпер Лі – про те, як зберегти в собі людське, яке на тлі суспільства, охочому до шельмування й цькування не таких, здається суто божевіллям; туди ж теплезні, щемкі, зі вшитими всерединку важливими сенсами оповідки відомих Рея Бредбері, Ульфа Старка, Террі Пратчетта, плюс геть не попсові твори Елінор Портер, Кендзіро Хайтані, Даніеля Пеннака, котрі гуманізм не тлумачать розлого, натомість втіленням гуманізму в книжковому форматі є.

Та то на мій лиш старечий смак воно вартує входження в програму зарубіжки, певно, нинішні старшокласники мають дещо інші списки книжок, якими годиться замінити горьковщину, островщину і проч.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.