Новини
Всесвіт
За кордоном

Швидше за світло: NASA створює корабель, який зможе розганятися до фантастичної швидкості


Уже сьогодні американське космічне агентство NASA прагне до того, щоб «розширити межі фізики», вкладаючи кошти в рухову систему, яка могла б дозволити космічному кораблю рухатися скоріше за швидкість світла.

Сама ця ідея здається чимось сюрреалістичним, як варп-драйв з фантастичного фільму «Зоряний шлях», який дозволяв переміщати космічні кораблі в космічному просторі з дивовижною швидкістю. Відповідно до теорії відносності Альберта Ейнштейна, проблема матеріального об'єкта, що рухається зі швидкістю вище швидкості світла, полягає в тому, що потрібно нескінченну кількість кінетичної енергії. Теоретично це може бути вирішено шляхом деформації простору для переміщення об'єкта, а не збільшення кінетичної енергії об'єкта. Про це говорив доктор Гарольд Сонні Уайт в своїй доповіді в NASA в 2012 році.

Як повідомили express.co.uk, вчений зазначив, що «Лабораторія фізики сучасного руху NASA», неофіційно відома як Eagleworks, кидає виклик усьому, що ми знаємо про силові установки. Сьогодні цей напрямок очолює сам доктор Гарольд Сонні Уайт, який зробив дослідження, в якому описується фактична реалізація Alcubierre Warp Drive.

«Сам корабель рухається не швидше за швидкість світла, він взагалі не рухається в просторі-часі, він просто існує в міхурі, а попереду він стискає тканини простору-часу і розширює його за собою, що дозволяє йому подорожувати швидше, ніж світло», – пояснив вчений.

«Єдина проблема полягала в тому, що первісна теорія говорила про те, що треба було б мільярдна кількість енергії всесвіту, для здійснення роботи цієї технології. Однак, за ці роки вчені скоротили цю енергію в кілька разів, і сьогодні концепція передбачає використання енергії космічного об'єкта, рівного приблизно по масі Юпітеру».

Саме на цьому заснована концепція Доктора Уайта, згідно з якою планується здійснити політ зонда до Альфа Центавра всього за кілька тижнів. Він прийшов зі своєю ідеєю в NASA і вмовив їх надати йому кімнату Космічного центру Джонсона. Саме так було створено проект Eagleworks.

Наразі вчені в рамках трьох основних проєктів програми проводять валідацію випробувального поля деформації, генеруючи тягу шляхом підстроювання квантових частинок у вакуумі і випробовуючи кілька двигунів з резонансною порожниною.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що NASA планує використати повітряні кулі для вивчення Венери.

А нещодавно в NASA створили найдовшу ракету в історії.