Україна
Головні новини
Суспільство
Здоров'я

Штрафи за неносіння масок: хто відповідатиме


1 липня на засіданні Кабінету міністрів України міністр юстиції Денис Малюська запропонував посилити адміністративну відповідальність власників громадських установ і закладів, а також маршруток за відсутність захисних масок у відвідувачів і пасажирів.

Фото - pixabay.com

Запропонований Кабміном Верховній Раді проєкт закону щодо адміністративно-господарської діяльності про штрафи для фізичних і юридичних осіб, за словами Малюськи, повністю опрацьований і погоджений. Члени уряду одностайно підтримали пропозицію міністра юстиції.

Зокрема, відповідальність за неносіння масок громадянами України буде передбачена у Кодексі про адміністративні правопорушення, і окремо – відповідальність юридичних осіб: власників будинків, споруд і громадського транспорту під час перебування громадян, які зобов’язані пропускати громадян у вказані приміщення лише за наявності масок.

Скрін з відеотрансляції засідання Кабінету міністрів України 1 липня

«Встановлюємо відповідальність за це відповідно в кодексі про адміністративне правопорушення та в законі про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, – зазначив Малюська. – Штрафи великі. Для фізичних осіб штрафи порівняно невеликі – по суті йде навіть трішки зменшення штрафів, ніж зараз передбачено загальними правилами карантину. Для юридичних осіб суми великі – від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян».

Нагадаємо, що адмінвідповідальність за порушення правил карантину, прийнята в березні Верховню Радою, передбачає штраф від 17 до 34 тисяч гривень або 34-170 тисяч гривень для посадовців за недотримання карантину людей.

Звичайно, у літню спеку та ще й в громадському транспортні носити медичну маску досить важко. Читайте, як правильно носити маску у літню спеку.