Шкільне життя по-новому: які зміни чекають батьків і дітей
Попереду новий навчальний рік 2019-2020, який готує батькам і дітям чимало змін і нововведень: світловідбиваючі жилети, електронні учнівські квитки, конфіденційність в системі оцінювання, скасування співбесіди при вступі до 1 класу та шкільної форми.
Співбесіди для майбутніх першокласників не буде
У новому навчальному році батькам можна не хвилюватися, що їхня дитина не пройде конкурсний відбір до 1 класу. Кожна дитина має право на рівний доступ до освіти. Тож тепер першокласники будуть зараховані до шкіл за їх місцем реєстрації, незалежно від того, спеціалізована ця школа або загальноосвітня. За бажанням можна обрати іншу школу, але там може не залишитися вільних місць після прийому «своїх» учнів. Ось у такому випадку можливий конкурс.
Шкільна форма – це вже минуле
В Україні з 1996 року діяв указ президента Леоніда Кучми про обов’язкове носіння шкільної форми у закладах освіти. Однак згідно з ним діти мали забезпечуватися недорогою шкільною формою, а соціально незахищені категорії населення отримувати її безкоштовно. Проте цього не відбувалося. Придбання дороговартісної шкільної форми, особливо певного зразка, дуже сутттєво позначалося на фінансовому становищі батьків. Тож новообраний президент Володимир Зеленський визнав зазначений указ як такий, що втратив чинність. Тож відтепер батьки і діти самі вирішують, який одяг обирати, ідучи до школи.
Оновлення меню шкільних їдалень
Шкільне меню залишалося незмінним з 1991 року. Нові пропозиції не приймались через їхню нібито більшу вартість за ту, яка встановлена наразі, – близько 15 грн. Проте відомий український кулінар Євген Клопотенко розробив нові рецепти для шкільних їдалень і тим самим довів, що за ті ж 15 гривень дітей можна нагодувати корисною і смачною їжею, про що ми писали у попередніх публікаціях. Реалізація нового меню в школах відбудеться після його затвердження у Міносвіти.
Що стосується столичних шкіл, то до кінця 2019-2020 навчального року КМДА планує перевести їх на мультипрофільне меню, яке нагадуватиме шведський стіл: діти самі зможуть обирати, що сьогодні з’їсти, однак продукти залишаться такі ж.
Обов'зковість носіння світловідбиваючих жилетів для учнів 1-4 класів
Шкільну форму скасували, однак ввели обов’язкове носіння світловідбиваючих жилетів дітьми початкових класів у темний час доби по дорозі в школу і додому. Узимку надягати жилет слід вранці на верхній одяг. Це дозволить водіям краще бачити дітей на дорозі та зменшить кількість школярів, які постраждали в ДТП.
Замість звичайних учнівських квитків – електронні
У новому навчальному році 2019-2020 школярі отримають електронні учнівські квитки, завдяки яким батьки зможуть відстежувати переміщення дитини по місту за допомогою спеціального додатку, а школярі не стоятимуть у чергах у метро.
Форма навчання – на вибір
Якщо дитина змушена пропускати навчання через часті хвороби або серйозні заняття спортом, музикою та іншим, то її батьки мають право подати заяву в адміністрацію школи на переведення дитини на індивідуальну форму навчання. Для таких дітей вчителі мають скласти спеціальний навчальний план, а оцінювати їх рівень знань два рази на рік у вигляді підсумкової контрольної роботи.
Проводити урок зможуть не лише вчителі
У школах вводиться мережева форма навчання: замість профільного вчителя окремі уроки зможе проводити гурток або організація чи установа з хорошими фахівцями. Це дозволить вирішити проблему нестачі вчителів у навчальних закладах.
Оголошувати оцінки на весь клас заборонено
Яку оцінку отримав учень, він дізнається зі свого щоденника або в індивідуальному порядку від учителя після уроку. Адже відтепер оголошувати оцінки привселюдно не можна. Це дозволить зменшити рівень булінгу (цькування) у школах. До речі, це саме стосується і батьківських зборів. Вчитель лише може загальними фразами оцінити відповідь/роботу учня, але оцінки в балах не називати, адже віднині це особиста інформація учня. У зв’язку із цим скасовано й дошки пошани для відмінників, оскільки всі діти – різнобічні індивідуальності, які мають різні здібності й таланти. Тож кожен школяр має індивідуальні успіхи, які не можна порівнювати.
За матеріалами Ukr.Life
Фото з відкритих інтернет-ресурсів