Новини
Новини Київської області
Екологія
Земля

Шість лайфхаків для недисциплінованих відпочивальників


Як добре і безпечно відпочити в лісі й не спалити зелені насадження

У таку спеку як зараз, так хочеться вирватися із задушливого заасфальтованого місця і опинитися десь на природі, якщо не біля води, то в лісі, а в ідеалі – щоб було і те, й те. Про те, як безпечно відпочивати біля водойм, «Погляд» уже розповідав. А  зараз – про перебування в лісі, з поправкою на нинішню спекотну погоду, коли хочеться розслабитись і пильність притупляється. А в лісах встановлено підвищений рівень пожежної небезпеки (коли температура повітря тримається високою, трав'яний покрив висихає і легко горить, швидко може початися низова пожежа, яка може перейти у верхні шари лісу), то ж потрібно бути особливо обережними. Лісники кажуть, що така погода збережеться до кінця червня.

І закликають за жодних умов не розпалювати багаття  у хвойних молодих зонах, на обгорілих ділянках, у зонах пошкоджених дерев, торф’яних місцях, на ділянках рубки дерев, де ще є рештки зрубаної деревини, під деревами, на ділянках, де висохла трава.

А в таку пожежонебезпечну погоду, як нині, згіно з нормативно-правовими актами, взагалі заборонено розпалювати будь-яке вогнище у лісі. Краще взяти з собою бутерброди.

Але, на жаль,  дисциплінованих відпочивальників не  багато. Тому кілька лайфхаків щодо розпалювання вогнища для недисциплінованих.

–Старайтесь обрати спеціально облаштовані місця для відпочинку. Найбезпечнішими для насаджень є майданчики з кам’яними мангалами, які встановлені правильно – у хвойних лісах їх немає взагалі, а в листяних - тільки в безпечних зонах.

–Візьміть лопату чи інший інструмент, щоб обкопати місце розведення багаття, ще зробіть невелику «захисну смугу» з піску чи землі. Прихопіть із собою мангал.І  використовуйте мангали на високих ніжках, які не дають можливості розлітатися іскрам.  

– Стежте, щоб багаття горіло на галявині, подалі від дерев і кущів. Інакше від полум’я можуть спалахнути гілки. І не треба використовувати як дрова гілки ялини та берези! Вони утворюють великий жар та іскри. Найкраще обирати для багаття вільху, сосну та кедр. Вони горять рівно, іне спричиняють зайвого диму та іскор.

Користуйтсь старими кострищами – своїми чи чужими, збираєтесь розпалювати багаття на землі, по креще, або ж  виберіть рівне місце посередині галявини, подалі від дерев і кущів; Гострим ножем підріжте дерен до землі по колу майбутньої межі багаття, далі розріжте дерен внутрішньої частини кола на вісім однакових частин, акуратно підріжте кожну частину, переверніть і покладіть по периметру кострища; не кладіть багато дров, за великим полум’ям стежити важче, і дивіться, щоб іскри не розліталися;

--Перед виходом з лісу обов’язково залийте вугілля водою чи засипте піском, і навіть якщо вам здається, що воно остаточно згасло. Дерен покладіть на місце, переконайтесь, що вогонь повністю загашено.  І не забудьте забрати із собою сміття!

І найкорисніший лайфхак для такої спекотної погоди – візьміть із собою прохолодні напої, фрукти та бутерброди. Не ризикуйте ні лісом, ні своїм відпочинком і здоров’ям. А для шашликів час буде восени. Тоді й погода більше сприятиме приємному процесу їх приготування і смакування, і для лісу буде безпечніше. Ви ж не один раз ви житті вибираєтесь на природу, правда?

За матеріалами ДП «Вищедубечанський лісгосп»