Новини
Світ-суспільство
За кордоном

Щур-сапер отримав золоту медаль

27.09.2020 Косянчук Інна 0

За розмінування полів у Камбоджі британська благодійна організація PDSA нагородила гризуна аналогом британського Георгіївського хреста для тварин.

Фото з сайту ВВС

За повідомленням ВВС, престижну нагороду за розмінування полів у Камбоджі отримав Гігантський африканський сумчастий щур на ім'я Магава.

«Він працював набагато швидше за людей з металошукачами і без ризику підірватися самому. 70-сантиметровий гризун за свою кар'єру допоміг знайти 39 наземних мін та 28 боєприпасів. «За відданість обов'язку і порятунок життів під час виявлення і знешкодження смертоносних наземних мін в Камбоджі", - написано у сертифікаті, переданому щуру Магаве», йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що золоту медаль гризуну присудила британська благодійна організація PDSA – організація, що опікується ветеринарною допомогою тваринам малозабезпечених людей. Цікаво, що Магава став першим гризуном, нагородженим медаллю PDSA - аналог британського Георгіївського хреста для тварин. Усі попередні лауреати були собаками.

ДОВІДКА. З 1943 року PDSA вручає нагороди тваринам, які відзначилися хоробрістю у військових умовах, а з 2002-го - ще й тим, які виявили особливий героїзм у мирний час.

ВВС наводить думки фахівців про те,  що у Камбоджі досі знаходиться близько 6 мільйонів мін, що залишилися в землі після громадянської війни 1970-1980-х років. Тільки за минулий рік від них загинули 77 людей. Близько 40 тисяч жителів країни мають ампутовані кінцівки - найбільше у світі.

То ж допомога хвостатого сапера врятувала не одне життя.

Як повідомляв «Погляд», на Білоцерківщині рятувальниками було виявлено 25 артилерійських снаряди калібру 37 мм, 4 мінометних міни калібру 82 мм та 5 авіаційних осколкових бомб 2,5 кг.