Новини
Україна
Суспільство
Здоров'я

«Щоб люди були штучно збуджені та налякані»: Заслужений лікар України про світову паніку через коронавірус


Коронавірус COVID-19 шириться світом, що спричиняє масову паніку людей. Своєю думкою щодо цієї ситуації поділилась Заслужений лікар України Ірина Куєвда, завідувачка терапевтичного відділення Київської обласної лікарні.

Передусім варто зазначити, що в Україні наразі не зафіксовано жодного підтвердженого випадку коронавірусу. До того ж посилились умови в’їзду до нашої країни: починаючи з 24 лютого, у всіх людей, хто приїжджатиме з країн, де зареєстровані випадки захворювання COVID-19, перевірятимуть рівень температури тіла. Так, температурний скрінінг буде проводитися для всіх пасажирів у основних аеропортах України та для подорожуючих через пункт пропуску «Тиса» на Закарпатті. Згодом такий режим працюватиме і на решті прикордонних пунктах.

Станом на 25 лютого у світі зареєстровано 80 350 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 2705 – летальні. Проте й одужало чимало – 27 878 осіб.

На питання, яке хвилює, мабуть, кожного українця, «Чи варто Україні боятися коронавірусу» Заслужений лікар України Ірина Куєвда відповіла: «Боятися окремо коронавірусу не треба. У принципі маємо боятися будь-якої вірусної хвороби (чи це буде простий грип; чи Н1, який зараз знову починає циркулювати; чи вірусний гепатит; чи ВІЧ, чи інший вірус). Бо вони ж швидко передаються один від одного простим шляхом та доволі живучі.
До речі, кожен рік у цей час ми спостерігаємо сплеск кількості пацієнтів з вірусними хворобами, які приходять до нас у різних станах. Тож сьогодні це коронавірус, завтра ще щось. Ми маємо завжди бути готовими».

Світова паніка ж паніка через коронавірус, на думку, Ірини Куєвди, виникла виключно через інформаційну технологію: «Щоб люди були штучно збуджені та налякані, а такими людьми легко маніпулювати».

Усім громадянам України Заслужений лікар порадила мити руки, уникати масових заходів, якнайчастіше виходити на свіже повітря, при використанні маски міняти її кожні півгодини та обробляти гарячою водою, а головне – самому турбуватися про своє здоров’я заздалегідь. «Приміром, лікарі-інфекціоністи. Кожного дня вони стикаються з різними потенційно хворими людьми, але не хворіють, бо дотримуються правил. Я сама кожного року проходжу у жовтні-листопаді вакцинацію. Це моя безпека. Вважаю, турбота про власне здоров’я – це відповідальність кожного», – зазначила Ірина Куєвда.

Джерела: Київська обласна державна адміністрація, МОЗ України