Що з ліків узяти з собою на відпочинок: збираємо аптечку
Збираючись у відпустку, навряд чи захочеться думати про хвороби. Але щоб відпочинок не зіпсувався, краще запастись ліками, які можуть знадобитись далеко від дому чи навіть цивілізації. Куди б ви не прямували, почніть пакувати валізи з компактної сумочки. Це буде ваша дорожня аптечка. Що туди покласти, читайте далі.
Насамперед до дорожньої аптечки потрібно покласти засоби першої медичної допомоги:
- бинт стерильний і серветки стерильні;
- ватні палички і вату стерильну;
- антисептик, наприклад, розчин йоду;
- бактерицидний пластир;
- невеликі ножиці.
Люди, які страждають від хронічних захворювань та потребують регулярного прийому лікарських засобів, повинні взяти з собою препарати, які вони постійно приймають.
Безрецептурні лікарські засоби, які можуть знадобитися:
Протизастудні. Вірогідність підхопити застуду на відпочинку дуже висока через кондиціонери в готелях, магазинах, а також через акліматизацію. Тому краще перестрахуватися і при перших симптомах прийняти ліки.
Жарознижуючі. Допоможуть зняти температуру не тільки при застуді, але і в разі перегріву на сонці.
Знеболюючі. Візьміть з собою препарати, які зазвичай добре допомагають при зубному і головному болю.
Заспокійливі. Якщо збираєтеся летіти на літаку, візьми з собою заспокійливі і розслаблюючі засоби (наприклад, валер’янку), а також серцеві краплі, навіть якщо проблем із серцем не маєте.
При розладах шлунково-кишкового тракту. Навіть найакуратніші та найобережніші туристи не застраховані від «діареї мандрівника». Нова їжа, вода, клімат можуть викликати проблеми з шлунково-кишковим трактом. Щоб не втратити жодного дня відпустки, візьміть з собою сорбенти (наприклад, активоване вугілля, атоксіл), препарати, що покращують перетравлення їжі (на основі ферментів), а також спазмолітики.
Від нудоти. Якщо довгі переїзди стають для вас тортурами, обов’язково візьміть з собою засоби від захитування. Вони стануть в нагоді і на випадок морських подорожей або круїзів.
Проти алергії. Навіть якщо в сім’ї немає алергіків, антигістамінні препарати потрібно брати обов’язково! Передбачити реакцію імунної системи на нові умови практично неможливо, тому краще бути напоготові. Тим більше вони будуть незамінні при укусах комах.
Антисептики. Зеленка, йод, перекис водню, мазі для обробки ран.
Захист шкіри. Сонцезахисні креми, масла, гігієнічна помада або бальзам, засоби по догляду за шкірою після перебування на сонці. Також подбайте про засоби при сонячних опіках (наприклад, пантенол).
Гнійничкові ураження шкіри. Абсцес, фурункул, карбункул, панарицій, гідраденіт, фолікуліт (в тому числі після гоління в області бікіні) – неповний перелік проблем шкіри, які можуть виникнути влітку.
Якщо збираєтеся багато подорожувати пішки, наприклад в горах, то візьміть із собою перев’язувальний матеріал (засоби для обробки ран і накладання пов’язок), мазь (крем, гель, спрей) при травмах і забоях, засіб для обробки укусів комах, а також пристрій для видалення кліщів.
Краще мати все це і не скористатися, а ніж бути безпорадним у критичній ситуації.
Обов’язково проконсультуйтеся із своїм лікарем щодо тих препаратів, які маєте намір взяти до своєї дорожньої аптечки.
Читайте також наші поради: що робити під час шквального вітру.
Дізнайтесь, як у Києві знищують медичні відходи.