Україна
Суспільство
Технології

Що ви знаєте про відкриті дані в Україні? – пройдіть тест


Сьогодні, 7 березня, у світі відзначають міжнародний День відкритих даних. Із цієї нагоди YouControl розробив тест, який дасть можливість дізнатись більше, які з даних є відкритими та загальнодоступними, а які –  персональними.

Що ви знаєте про відкриті дані Україні? – пройдіть тест


Україна ще у 2015 році на рівні законодавства офіційно заявила: відкритим державним даним в нашій країні бути. Це логічно, адже з кожним роком дедалі більше даних не тільки у форматі тексту, а й графічних, відео, геопросторових та інших стають відкритими для використання та створення унікальних сервісів для покращення життя.

Нині, згідно із минулорічною постановою Кабміну, для вільного використання мають бути відкритими майже 900 наборів даних із найрізноманітніших сфер діяльності.

Довідково:

  1. На сьогодні в Україні працює Портал відкритих даних із 886 наборами, а різні регіони активно долучаються до Міжнародної хартії відкритих даних.
  2. Україна входить до ТОП-3 держав, що найшвидше прогресує у питанні відкритості.

Чому відкриті дані такі важливі для кожного члена суспільства?

Вони дозволяють:

- створювати продукти, покликані на боротьбу із корупцією,

- робити державні закупівлі, використання бюджетних коштів чесними та зрозумілими.

- формуванню прозорого бізнес-середовища,

- знаходити надійних партнерів компаніям,

- боротися із шахраями.

Таким чином, відкриті дані роблять важливий внесок у боротьбу зі злочинністю та покращення екологічного становища завдяки технологічним продуктам, розробленим на їхній основі. Вони просто допомагають нам жити зручніше, використовуючи різні додатки пошуку заходів, житла, території для відпочинку чи навпаки – вказують на небезпечні місця, які слід оминати. 

Та часто у людей виникає підміна понять і дилема: що належить до відкритих, а що – до персональних даних? Наскільки добре ви розумієтеся на цій темі і чи зможете відрізнити одне від іншого? Перевірте себе, пройшовши тест за посиланням