Новини
Україна
Новини Київської області
Анонси
Суспільство

Що приховує «секретність» документів КГБ


«Розсекречені: онлайн-курс про роботу з архівами КҐБ»  розкриє інформацію, яка може істотно змінити наші уявлення про радянську дійсність

Те, що більшість документів, які містились в архівах КДБ, були засекречені, у часи екс-СРСР ні в кого не викликало запитань. Більше того – багато хто не ризикував навіть запитувати, хоча цікавила доля рідних, які потрапили «на гачок» КГБ. Такий страх десятиліттями вселяла у людей  та структура.

Втім, навіть коли вже Україна стала незалежною, не з усіх із тих документів зняли гриф «секретно».

А тим часом документи КҐБ завжди цікавили не тільки родичів репресованих, а й істориків, медійників та пересічних громадян. Що ховається за завісою секретності? У чому звинувачував Комітет мого дідуся чи бабусю? Запитань було безліч, а відповідей — обмаль.

Однак кілька років тому ситуація змінилась.

«9 квітня 2015 український парламент проголосував за 4 декомунізаційні закони. Один із них відкрив доступ до архівів колишніх комуністичних спецслужб. Деякі з цих документів містять інформацію, що суттєво змінює наші уявлення про те, якою була радянська дійсність», зауважує EdEra, і повідомляє, що у всіх бажаючих тепер є можливість пройти курс щодо роботи з такими архівними документами.

«Володимир Бірчак та Дарія Гірна розкладуть всі справи по поличках в «Розсекречені: онлайн-курс про роботу з архівами КҐБ»: Зареєструватись на курс можна на сайті, а всі навчальні матеріали будуть у відкритому доступі 03.12», йдеться в повідомленні й зазанчається, що курс розроблений у партнерстві з Центр Досліджень Визвольного Руху та за фінансової підтримки Міжнародний фонд "Відродження".

 Цей курс стане у пригоді всім, хто пише матеріали на основі архівних документів; хто хоче дізнатись правду про репресованих родичів; хто любить круті історії і серіали про підпільників та спецагентів.