Новини
Україна
Екологія
Вода

Ще в одній з найбільших українських річок знайшли пестициди, метали та фармпрепарати


Загалом, там було виявлено 108 забруднювачів.

Фото: pixabay.com

Про це повідомила пресслужба Міндовкілля.

У Дністрі, річковий басейн якого охоплює сім областей України, виявили 108 забруднювачів. Для подальшого спостереження визначили 18, це: пестициди, метали та фармацевтичні препарати. Зокрема, мова про ацетохлор, метолахлор, ртуть, кадмій, триклозан, флуконазол, карбарил, тербутилазин і карбамазепін – концентрації яких у воді перевищено.

Варто зауважити, що Дністер четвертий річковий басейн в Україні, після Дніпра, Сіверського Дінця і Дунаю, за кількістю спожитих водних ресурсів. Щороку з нього використовують 0,5 млрд. м3 води.

Проте це не єдина забруднена річка в Україні. Як повідомляв «Погляд», нещодавно стало відомо, що Дніпро, головна водна артерія країни, навіть забруднена речовинами, які були заборонені ще у 60-х роках минулого століття.

Нагадаємо, Міндовкілля збирається «перезавантажити» водну політику України. Також читайте – коли на Київщині заборонять ловити рибу.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.