Ще один шанс: умовно засуджений юний житель Василькова успішно пройшов пробаційну програму
У Василькові рік тому було створено відділ філії Державної установи «Центр пробації», суть якого полягає у встановленні нагляду за засудженими жителями Василькова з покладенням на них певних зобов’язань й обмежень, без ізоляції їх від суспільства. На сьогоднішній день на обліку нараховується близько 200 умовно засуджених осіб. Працівники Васильківського відділу «Центру пробації» ведуть з ними соціальну роботу, допомагають вирішувати складні життєві обставини.
Умовно засуджений на 2 роки за грабіж юний васильківчанин Павло успішно пройшов пробаційну програму, призначену йому судом. Провідний інспектор Васильківського відділу «Центру пробації» Ірина Ніжніченко, під керівництвом якої Павло упродовж трьох місяців проходив програму, зазначає, що хлопець успішно виконав усі завдання програми «Зміна кримінального мислення».
Програма включала в себе 10 занять, направлених на зміну точки зору. «Ми намагались донести до Павла, що жити можна без кримінальних порушень, – зазначає Ірина Ніжніченко. – Щотижня ми розглядали різні проблемні ситуації та шляхи їх вирішення, переглядали фільми й мультфільми та слухали його думки щодо поведінки героїв. Наприкінці він досяг найвищого балу пробаційної програми».
Варто зазначити, що з початку цього року Павло був другим підобліковим Васильківського відділу «Центру пробації», якому суд призначив проходження пробаційної програми. Замість 4 реальних років за гратами умовне засудження на 2 роки та проходження пробаційної програми суд призначив йому з огляду на його вік, адже на момент скоєння злочину він був неповнолітнім.
Сьогодні цей скромний і веселий 18-річний хлопець навчається у вищому навчальному закладі, будує плани на майбутнє, прагне стати медиком, щоб допомагати людям і більше ніколи не повертатися до кримінальної діяльності.
Допоки триває іспитовий термін, Павло має навідуватися до свого інспектора кожного місяця.
«Пробаційна програма мені запам’яталась тим, що я міг змоделювати певні ситуації, які ніколи не траплялись у моєму житті, але можуть трапитися, і тепер я знаю правильні шляхи вирішення конфліктів, проблем, – зізнається журналісту «Погляду» Павло. – Своїм одноліткам хочу порадити подумати дуже добре, перші ніж вчинити злочин, спрогнозувавши, як цей крок вплине на все ваше подальше життя».