Що кажуть у МОН про виїзд 17-річних хлопців за кордон (ФОТО)

Про це заявив заступник міністра освіти Михайло Винницький в інтерв'ю РБК-Україна.
Винницький визнав, що батьки вивозять 17-річних хлопців з України, проте значна частина з них, перебуваючи за кордоном, реєструється для складання національного мультипредметного тесту (НМТ).

"Казати, що хлопці не виїжджають, було б неправдою. Ми знаємо всі, що мами вивозять 17 річних синів. Що ми бачимо по статистиці? Що ті 17- і 18-річні, перебуваючи за кордоном, пишуть НМТ. Тому що 20 тисяч із тих, які зареєстровані на НМТ цього року, зареєструвалися на написання НМТ, будучи саме за кордоном. У нас є 55 центрів, де буде проводитися НМТ за кордоном цього року в 34 країнах", — зазначив Михайло Винницький
Заступник міністра додав, що, хоча за кордоном є можливість вступати до іноземних університетів без НМТ, багато хто обирає українські виші.

"Це означає, що люди виїжджають, але все одно вважають українську вищу освіту привабливим для себе варіантом продовження освіти. І багато з тих, хто виїжджають в 17 років, повертаються, вступивши в українську вищу освіту, — вважає посадовець.
Винницький зазначив, що він не має точної статистики щодо неповнолітніх громадян, які виїхали за кордон з батьками, оскільки її ведуть міграційна служба та прикордонники. Водночас, за словами заступника міністра, Україна активно працює над тим, щоб талановита молодь залишалась у країні. Вони отримують бюджетні місця та стипендії за високі бали НМТ та на олімпіадах.
Посадовець наголосив, що зараз у Верховній Раді розглядають законопроєкт про національні стипендії для найкращих абітурієнтів, що має систематизувати підтримку талановитої молоді.
Винницький також підкреслив, що стабілізація безпекової ситуації — ключовий фактор для повернення молоді і їхніх сімей.
Нагадаємо, в Україні розпочалася основна сесія національного мультипредметного тесту (НМТ) – обов’язкового іспиту для вступу до закладів вищої освіти. У 2025 році учасники складають НМТ із трьох обов’язкових предметів: української мови, математики та історії України, а також одного предмета на вибір. Тестування триває один день, а основна сесія проходитиме до 25 червня.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.