Новини
Довкілля
Повітря

Серпень–2020 став одним із найспекотніших на Землі


Стати рекордним цьогорічному останньому місяцю літа завадила температура нижче середньої в деяких частинах Південної півкулі.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили у виданні Рhys.org.

Серпень 2020 року став четвертим найспекотнішим у світі за всю історію спостережень. Європейська Служба Коперника зі зміни клімату повідомила, що глобальна температура в світі була на 0,9°С вищою за середнє значення. Проте абсолютним рекордсменом серпню–2020 стати так і не вдалося, через аномально низькі температури в Південній півкулі.

Нагадаємо, середня температура серпня у Києві була на 2,8°С вищою за кліматичну норму. Натомість цьогорічне літо стало другим найспекотнішим з 1881 року в українській столиці.

На думку вчених, високі температури за минулі кілька місяців зроблять 2020 рік другим або навіть найспекотнішим за весь час спостережень. Рекордні максимуми були зареєстровані в різних частинах планети, зокрема, 17 серпня в Долині Смерті в Каліфорнії, де температура досягла + 54,4°С. Натомість такої теплої зими в світі давно не було. Зокрема, у Київ цьогоріч метеорологічна зима так і не пришла.