Руслан Савчук: Що "не так" з курчам у парку Незнайка в Ірпені
Враховуючи висоту атракціону і відсутність обмежувальних елементів, або виступаючих частин за які діти могли би триматись – цей атракціон скоріше належить до розряду екстремальних. Металеві дроти, скоби, пластикове покриття – все це потенційні елементи для травмування дітей. Пластик скульптури ще й легкозаймистий, що підтвердила остання подія.
2. Екологічність. Штучна трава, яка постійно зношується і потребує регулярної заміни, забруднює територію парку мікропластиком. Під час спеки виділяє токсини. Потребує частої заміни, забруднюючи середовище і формуючи у дітей несвідоме ставлення до екології міста.
3. Економічна доцільність. Покриття потребує перманентної заміни. Не витримує навантажень та погодних змін. Роботи з заміни робляться за рахунок бюджету міста.
4. Репутація міста. Об’єкт є прямим плагіатом на роботу французького митця Клода Понті. Враховуючи значні спотворення «Ірпінського курчати» у порівнянні з оригінальними скульптурами, можна зробити висновок, що жодного авторського нагляду та авторських відрахувань Понті не отримував. А це прямий шлях до судового позову.
5. Естетика. Очевидно що паркові об’єкти існують не лише як утилітарні речі, а й як приклади для розвитку естетичного смаку жителів. «Про смаки не сперечаються», але конкретно у цього об’єкта є декілька суттєвих естетичних «проколів». Суттєво спотворені пропорції курча. З милої іграшки, що спить на подушці поряд з лавочкою на якій стоїть годинник, воно перетворилось на зовсім іншого персонажа. Голова стала менша, як у дорослої людини, замість крил маємо обрубки, вії скоріше схожі на брови. Заміна живої трави на штучну теж не додає естетики парковій скульптурі.
6. Партисипація. Ірпінцям не байдужа доля курчати. Більшість реакцій в пабліках говорить про те, що простого ремонту вже недостатньо. Питання треба виносити на обговорення комісій і депутатських сесій.
Першоджерело за посиланням.
На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".
Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.
Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.