Рух ЧЕСНО: Партії мають підстави відкликати на Київщині щонайменше 84 депутатів
“До уваги бралися голосування, через підтримку яких громада могла втратити або втрачала бюджетні кошти та невідновлювані ресурси — ліси, зелені зони, прибережні зони тощо. Такі рішення сповільнюють розвиток громади. З-поміж кандидатів на відкликання є депутати Київради, які лобіювали забудову екопарку “Осокорки”.
Що стосується депутатів облради та Бучанської райради, то кандидатами на відкликання стали ті, хто лобіював інтереси дерибанників Біличанського лісу”, — наголошує лідерка руху ЧЕСНО Віта Думанська.
“В Ірпінській раді склалася взагалі безпрецедентна ситуація, там 100% представників партії “Нові обличчя” і мер — кандидати на відкликання.
Це, по суті, не партія, а політичний проєкт, який працює в інтересах забудовників. За рік громада втратила заплави біля Стоянки та Романівки. Табір “Восток” віддали під забудову.
Маркерні голосування в Ірпінській раді, як і в Бучанській раді, доводять, що на місцевих виборах парламентські партії торгують своїми брендами і дають балотуватися у ради від своїх партій політикам, які лобіюють інтереси забудовників”, — наголошує Думанська.
Депутати "ЄС" та “Батьківщини”, які у 2020 році підписали меморандум, де обіцяли діяти в інтересах громади, одразу ж цей меморандум порушили і почали голосувати спільно з “Новими обличчями”.
Загалом перша хвиля моніторингу руху ЧЕСНО виявила, що “Батьківщина” має підстави відкликати 21 депутата, як і “Нові обличчя”.
У “Слуги народу” — 19 кандидатів на відкликання, у "ЄС" — 12. "ОПЗЖ" має позбавити мандата вісьмох своїх представників у місцевому самоврядуванні Києва і Київщини, “Сила і честь” — двох, а УДАР — одного.
Цифри зростатимуть, бо це тільки перші ластівки.
Всім політикам, які стали кандидатами на відкликання, в інформаційній базі “ПолітХаб” надається відповідний маркер.
Менша кількість кандидатів на відкликання може і не свідчити про кращу якість кадрового відбору в партіях, адже деякі з них мають дуже мало представників у місцевих радах регіону.
Партія “Батьківщина” вже зазначила, що відкликатиме депутатів на Київщині і з-поміж них є кандидатка на відкликання, депутатка Ірпінської міської ради Віолетта Кременчук-Дворнікова.
А наприкінці 2021 року “Батьківщина” відкликала депутата Ірпінської міської ради Дениса Лавровського.
Результати моніторингу руху ЧЕСНО, які були оприлюднені за день до рішення ТВК, підтвердили, що депутат дійсно був кандидатом на відкликання і голосував недоброчесно.
Першоджерело за посиланням.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.