Новини
Україна
Суспільство
Здоров'я

Розпочався тиждень тестування на ВІЛ і гепатити В і С

17.05.2019 Надiя Проценко 0

Упродовж тижня – з 17 по 24 травня – українці зможуть безкоштовно пройти тести на ВІЛ та вірусні гепатити не лише в свого сімейного лікаря, а й в мобільних амбулаторіях по усій країні.

Розпочався тиждень тестування на ВІЛ і гепатити В і С

Зокрема, пройти тестування можна:

 1. У свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра;
 2. У кабінетах “Довіра”, кабінеті інфекційних захворювань за місцем проживання, в центрах СНІДу, в представництвах Громадських організацій, що займаються боротьбою з ВІЛ/СНІДом.
 3. У мобільних амбулаторіях у Києві:
 • 18.05 - Контрактова Площа з 10 по 15 годину
 • 20.05 - Парк Шевченка з 10 по 15 годину
 • 21.05 - Студмістечко ВДНХ з 10 по 15 годину
 • 22.05 - Студмістечко КПІ з 14 по 18 годину
 • 23.05. Маріїнський парк з 10 по 15 годину

Щодо тестування в інших містах України переходьте за посиланням.

Чому це важливо?

 В Україні за минулий рік зареєстрували 18 098 нових випадків ВІЛ-інфекції. Найчастіше українці інфікуються через незахищений секс. Найбільш поширений ВІЛ у Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Київській, Чернігівській областях і Києві. За останні 30 років від хвороб, зумовлених СНІДом, померло майже 50 тисяч українців

Загалом у світі з ВІЛ живуть близько 37 млн. людей, в Україні – близько 200 тисяч. Майже 60 тисяч ВІЛ-інфікованих українців не знають про свій ВІЛ-позитивний статус.

При ранньому виявленні та відповідній терапії ВІЛ-позитивні люди можуть жити повноцінним життям. Завдяки ефективності державних закупівель через міжнародні  організації, Україна повністю забезпечує лікування усіх хворих на ВІЛ антиретровірусною терапією. Якщо у 2009 році терапію за державний кошт отримували 15 871 людина, то станом на 1 січня 2019 року – 102 432 людини.

Процедура тестування - абсолютно безоплатна і швидка. Результат швидкого тесту на ВІЛ готовий уже за 15 хвилин: до 5 хвилин - підготовка і забір крові з пальця, 10 - очікування результату. Перед тестуванням ви зможете поставити питання та отримати інформацію про ВІЛ-інфекцію, шляхи її передачі, оцінити з фахівцем свій ризик інфікування ВІЛ та розглянути можливості його зниження, отримати інформацію про організації, де можна отримати іншу допомогу тощо.

Що робити, якщо вам діагностували ВІЛ:

 • Не панікувати, а звернутись до свого лікаря, стати на облік та розпочати лікування.
 • Подзвонити усім своїм колишнім партнерам, з якими ви мали статеві та інші контакти, та порекомендувати пройти тест на ВІЛ. Або надати їх контакти лікарю – він збереже вашу анонімність та порекомендує вашим партнерам здати тест на ВІЛ.
 • Протестуватися на вірусні гепатити В та С. У них схожі шляхи передачі, але якщо у вас ВІЛ, ці захворювання є особливо небезпечними для вашого життя.
 • ВІЛ – не вирок. Мільйони людей по всьому світу живуть з ним повноцінним жаттям. У минулому місяці навіть найстаріший чоловік з ВІЛ у світі відзначив своє сторіччя.
 • Якщо вам діагностували ВІЛ – вам просто треба змінити свій сценарій життя, приймати ліки і жити далі.

Джерело: МОЗ України

Фото з відкритих джерел