Новини
Україна
Головні новини
Автоновини

Розмитнення "євроблях": парламент ухвалив закон


18 лютого Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про спрощення митного оформлення транспортних засобів на європейських номерах, завезених до початку 2021 року.

Фото: pixabay

Проєкт закону 4643-д прийнято в першому читанні, повідомляє Верховна Рада. За нього віддали свої голоси 293 нардепів.

Тепер законопроєкт готується на друге читання. Після другого читання, прийняття в цілому парламентарями та проходження всіх обов'язкових процедур цей закон нарешті набере чинності.

Коли це станется, митне оформлення таких транспортних засобів буде здійснюватися за новою формулою, яка не залежить від вартості транспортного засобу, натомість залежить від віку, об’єму та типу двигуна.

Згідно із документом, протягом 180 днів із дня набрання чинності закону, власники так званих "євроблях", які буле ввезені до 31 грудня 2020 року, мають сплатити суму акцизного податку та ПДВ, який нараховується на суму акцизу.

Зазначається, що таке оподаткування не застосовуватиметься до ТЗ, які не відповідають екологічним нормам "ЄВРО-2" та/або мають походження або ввозяться з Російської Федерації.

Повідомляється, що цим законом буде тимчасово спрощено митне оформлення транспортних засобів, вирішено проблеми власників "євроблях".

І звісно ж, головне - відбудеться зниження вартості розмитнення транспортних засобів приблизно на 2/3: воно коштуватиме не більше 1000 євро.

Нагадаємо, вранці 18 лютого власники автомобілів на єврономерах зібралися на мітинг під стінами парламенту, їхнім лозунгом було:

Боротьба за доступне розмитнення для кожного українця, а також захист прав та інтересів власників автомобілів на європейській реєстрації“, –

АвтоЄвроСила

Скільки потрібно заплатити

Тимчасово, протягом 180 днів із дня набрання чинності закону, сума акцизного податку визначається платником податку:

Ставка = Ставка базова + коефіцієнт двигуна + доплата за дизельний двигун

Кількість років транспортному засобуБазова ставка, євро
0-90
1025
1150
1275
13100
14125
15 і більше150

Згідно з цією таблицею, транспортним засобам менше 9 років платити базову ставку не потрібно. Та, чим більший вік, тим ставка зростатиме.

Як розрахувати коефіцієнт двигуна

Коефіцієнт двигуна внутрішнього згоряння залежить від його об'єму циліндрів та визначатиметься так:

  • 0,25 євро - для транспортного засобу з об’єм двигуна внутрішнього згоряння до 2000 куб. см;
  • 0,2 євро - для ТЗ з об’єм двигуна від 2001 куб. см до 3000 куб. см;
  • 0,25 євро - для ТЗ з об’єм двигуна від 3001 куб. см до 4000 куб. см;
  • 0,35 євро - для ТЗ з об’єм двигуна від 4001 куб. см до 5000 куб. см;
  • 0,5 євро - для ТЗ з об’єм двигуна понад 5000 куб. см.

А для транспортних засобів, оснащених двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем), доплата становитиме 100 євро.

Раніше ми писали, що Національна поліція отримала доступ до електронної бази Державної фіскальної служби, який дає можливість перевірки статусу автівок на іноземних номерах. Тож нині правоохоронець зобов’язаний зупиняти автомобіль, якщо до нього надійшла інформація про порушника за кермом. Як ми інформували, поліція виписала 400 штрафів на початку лютого власникам “євроблях”.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.