Новини компаній

Роль харчування і способу життя в підготовці до ЕКЗ: які продукти сприяють успішній процедурі

Під час підготовки до участі у програмі ЕКЗ, а також під час її проведення слід не тільки змінити раціон, а й відмовитися від шкідливих звичок.

Роль харчування і способу життя в підготовці до ЕКЗ: які продукти сприяють успішній процедурі - зображення

Особливим періодом у житті кожної жінки є час вагітності. Але готуватися до майбутнього материнства слід розпочинати ще до зачаття. Особливу увагу своєму здоров'ю мають приділяти жінки, які готуються до екстракорпорального запліднення за однією з ЕКЗ-програм, які пропонує клініка Дахно. Успішність самої процедури та подальшого перебігу вагітності багато в чому залежить від перегляду раціону та способу життя.

Основні правила харчування майбутньої мами: основні рекомендації

Існує перелік основних правил харчування майбутніх мам, що включає такі пункти:

  • помірність у споживанні їжі;

  • різноманіття продуктів у раціоні, щоб забезпечити організм усіма необхідними елементами;

  • виключення шкідливих звичок.

Але якщо йдеться про підготовку до екстракорпорального запліднення, слід дотримуватись рекомендацій, спрямованих на формування здорових яйцеклітин та ембріона.

Забезпечити потрібні будматеріали для них зможуть корисні жири рослинного походження та достатня кількість білка.

Створити та підтримувати оптимальні умови для успішного запліднення можна шляхом введення до раціону майбутньої мами продуктів, що містять у великій кількості вітамін D, фолієву кислоту, залізо та інші мікроелементи. Адже саме ці речовини відіграють ключову роль формуванні здорового ембріона.

Додаткове насичення організму необхідними елементами забезпечать вітамінно-мінеральні комплекси та добавки, які необхідно приймати перед початком програми ЕКЗ.

Для успішного запліднення важливим є контроль рівня цукру в крові. Підтримувати його стабільний рівень допоможе помірне споживання складних вуглеводів із натуральних джерел. А от швидкі вуглеводи типу солодощів чи випічки в раціоні непотрібні.

Важливо пам'ятати, що будь-яке коригування дієти з урахуванням особливостей організму кожної жінки — це виняткова прерогатива лікаря. Це той випадок, коли будь-яка ініціатива карається.

Харчування в період проведення процедури ЕКЗ: оцінка дієти

У період проведення екстракорпорального запліднення саме збалансованій дієті приділяється одна з ключових ролей в успішному проведенні процедури. Важливими аспектами під час проведення ЕКЗ є:

  • Підвищене споживання білка та жирів, що забезпечують формування здорового плоду. Білки мають бути тваринного (дл 60–70%) та рослинного походження, а жири — корисні, що містяться в авокадо, оливковій олії та рибі).

  • Введення у щоденний раціон свіжих фруктів та овочів, що підтримують здоров'я органів репродуктивної системи, кишківника та покращують загальний стан.

  • Споживання великої кількості води, що сприяє підтримці оптимального рівня гормонів та виведенню токсинів;

  • Обмеження споживання солі для зменшення затримки води в організмі та підтримання нормального тиску.

Сприятливий вплив має також зменшене споживання кави, адже велика кількість кофеїну може призвести до дегідратації.

Вплив поганих звичок у їжі та житті на результати у програмі ЕКЗ

Під час підготовки до участі у програмі ЕКЗ, а також під час її проведення слід не тільки змінити раціон, а й відмовитися від шкідливих звичок. Однією з найпоширеніших з них є тютюнопаління. Токсини і нікотин, що містяться в сигаретному димі:

  • мають негативний вплив на якість яйцеклітин і сперми, розвиток ембріона;

  • знижують шанс сприятливого результату екстракорпорального запліднення;

  • збільшують ризик виникнення ускладнень під час вагітності, аж до її мимовільного переривання.

У період підготовки та проведення екстракорпорального запліднення, а також під час вагітності слід відмовитись і від алкогольних напоїв. Етиловий спирт, що міститься в них, може негативно впливати на сперматозоїди і яйцеклітини, призвести до дисбалансу гормонів у жінок, негативно впливати на організм плоду, що розвивається.

На стан репродуктивної системи, гормональний баланс, якість яйцеклітин та сперматозоїдів істотно впливає також психоемоційний стан жінки, нестача фізичної активності. Тому в період участі у програмі ЕКЗ їй слід максимально уникати стресів, регулярно займатися фізичними вправами.

Підсумовуючи все вищесказане, слід зазначити, що шанси на вагітність в ЕКЗ-програмах дуже високі у тих жінок, які:

  • дотримуються збалансованого раціону;

  • заздалегідь відмовилися від шкідливих звичок;

  • навчилися ефективно керувати стресом;

  • регулярно займаються фізичними активностями.

І що дуже важливо для реалізації мрії про вагітність — керуватися у всьому порадами та рекомендаціями фахівців, постійно перебувати під лікарським контролем.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.