Новини
Новини Київської області
Суспільство
Київщина-суспільство

Роботодавці Київщини заборгували працівникам понад 153 мільйони гривень


За статистичними даними, у середньому, кожному тих, хто очікує заробленого, мають виплатити по 16588 грн.

Фото з ресурсу zaxid.net

Практика заборгованості із зарплат ще не відійшла у минуле. Зокрема, на Київщині, за даними головного управління статистики в області, на початок червня 1765 осіб все ще очікують виплати зарплати.

За результатами державних статистичних спостережень,  загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати становила 153,4 млн грн. А це – 4,1% фонду оплати праці, нарахованого за травень.

Вочевидь, без зарплатні залишились не найменш оплачувані працівники.

«Кількість працюючих, яким своєчасно не виплачена заробітна плата, становила 0,5% від загальної кількості штатних працівників, зайнятих в економіці області. Кожному з них не виплачено в середньому 16588 грн, що в 1,5 раза більше середньої заробітної плати за травень 2020 року», - повідомляє ГУ статистики у Київській області.

І зауважує, що упродовж травня помічена тенденція до зростання боргу із зарплати співробітникам економічно активних підприємств – вона збільшилась на  2,8%, і на 1 червня склала 29,3 млн.грн.

Узагальній структурі заборгованості із зарплат 76,1% становлять борги підприємств–банкрутів, 19,1% – економічно активних, 4,8% – економічно неактивних підприємств.

На промислові підприємства припадало 85,1% заборгованості.

У структурі галузей-боржників із зарплат найбільше – на 1,0 млн. грн –зросла заборгованість у у сільському та лісовому господарстві, на 577,9 тис. грн –у водопостачанні, каналізації, поводженні з відходами, на 279,5 тис. грн  – у  державному управлінні й обороні, обов'язковому соціальному страхуванні.

Також, за спостереженнями статистиків, з’явились борги у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, вони становлять 166,2 тис.грн. Крім того, 137,1 тис.грн – у сфері постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, 48,1 тис. грн – у сфері інформації та телекомунікацій, і небагато – 1,2 тис. грн - у мистецтві, спорті, розвагах та відпочинку.

Однак є й галузі, в яких крива боргів із виплати людям заробленого пішла вниз.

«Зменшення заборгованості спостерігалось у добувній та переробній промисловості (на 0,9 млн грн), тимчасовому розміщуванні й організації харчування (на 223,0 тис. грн), охороні здоров’я (на 186,8 тис. грн), транспорті (на 66,0 тис. грн). Повністю погашено борги у сфері операцій з нерухомим майном (55,9 тис. грн)», - йдеться у повідомленні статистиків області.

Як повідомляв "Погляд", в Україні запровадять туристичну статистику.