Річна вартість газу може діяти з 1 травня: НКРЕКП оприлюднила проєкт рішення
За планами держрегулятора, річна вартість на газ для населення діятиме з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року.
Про це зазначається у проєкті рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, опублікованому на сайті НКРЕКП, який планується до розгляду 5 березня.
Відповідно до проєкту, постачальник газу для населення повинен виставляти базову вартість на рік. Також він не матиме права протягом періоду дії базової річної пропозиції змінювати ціну природного газу.
"Постачальники природного газу, що здійснюють або мають намір здійснювати постачання природного газу побутовим споживачам з 1 травня 2021 року, зобов’язані до 25 квітня 2021 року оприлюднити на власних вебсайтах ціну на природний газ, який постачатиметься в рамках базової річної пропозиції, та іншу інформацію про базову річну пропозицію", -
йдеться у повідомленні
Згідно з документом, термін дії базової річної пропозиції не буде залежити від початку поставок побутовому споживачеві, але триватиме до 30 квітня наступного року. У разі прийняття постанова набере чинності з 1 травня 2021 року, але не раніше дня, наступного за днем його оприлюднення на офіційному веб-сайті НКРЕКП.
Мінімальна плата за доставку газу
Для споживачів газу з нульовим споживанням або тих, хто користується газом менше 9 місяців, у березні 2020 року НКРЕКП затвердила порядок розрахунку мінімального платежу за доставку газу.
Відповідно до постанови НКРЕКУ №580 з 1 січня 2021 року, обсяг газу, який береться за основу для розрахунку вартості послуг з доставки, визначається Оператором ГРМ, виходячи з фактичного обсягу спожитого газу за минулий рік, однак цей обсяг не може бути менше:
- 39 куб. м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі;
- 126 куб. м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
- 314 куб. м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення, або об’єкта споживача, що не є побутовим.
Відзначимо, що мінімальна плата за доставку природного газу затверджена для наступних категорій споживачів:
- нові споживачі і / або домогосподарства, що мають період споживання природного газу менше дев'яти місяців;
- домогосподарства, які тривалий час не користувалися газом, в тому числі яким припинено розподіл газу шляхом опломбування, але вони не відокремлені від системи газопостачання і не подавали заяву на розірвання договору на розподіл.
Розмір мінімальної плати в залежності від наявності газового обладнання буде розраховуватися наступним чином:
- Домогосподарство з газовою плитою 39 куб. м * 1,12 грн / 12 міс = 3,64 грн
- Домогосподарство з плитою та газовою колонкою 126 куб. м * 1,12 грн / 12 міс = 11,76 грн
- Домогосподарство з автономним опаленням 314 куб. м * 1,12 грн / 12 міс = 29,31 грн
Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її оприлюднення на офіційному вебсайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
"Погляд" писав, що шістнадцять газопостачальників виставили ціни на березень нижче граничної. Газ українцям коштуватиме від 6,70 до 6,99 грн за кубометр, в залежності від постачальника.
Зауважимо, ми інформували, щоб не заплатити зайвого за газ, потрібно перевірити, лічильник якого типу у вас встановлений.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.
Фото: pixabay