Ревакцинація може захистити від "Омікрону", – The Lancet
Введення третього компонента щеплення від коронавірусу під час ревакцинації здатне захистити від штаму "Омікрон". До такого висновку дійшли фахівці з Інституту Френсіса Крику у Великій Британії, про що йдеться в публікації в авторитетному медичному журналі The Lancet.
Вчені досліджували титри антитіл добровольців, які проходили вакцинацію та ревакцинацію від коронавірусу. В експерименті взяли участь 364 особи. Це довгострокове дослідження, за титрами антитіл спостерігали ще з січня минулого року, щоб з’ясувати дії вакцин.
26 учасників експерименту перехворіли на коронавірус з квітня по листопад минулого року. Всі перенесли хворобу у легкій формі, автори дослідження вважають, що випробувані зіткнулися зі штамом "Дельта". Коли ж з’явився "Омікрон", фахівці почали відстежувати, наскільки учасники експерименту готові до нового штаму.
З’ясувалося, що протягом 12–16 тижнів після щеплення двома компонентами вакцини тільки у половини піддослідних збереглися антитіла проти "Омікрону", водночас проти штаму "Альфа", який поширювався у Великій Британії з осені 2020 року, захист, як і раніше, працював.
Далі вчені відстежили, якою є імунна відповідь після введення третього компонента вакцини в рамках ревакцинації.
На підставі цих даних вчені дійшли висновку, що при "Омікроні" ефект від вакцинації трьома компонентами можна порівняти з тим, що виникає при щепленні двома компонентами проти штаму "Дельта". Тож автори дослідження наголосили, що підтримують ідею вакцинальної кампанії широких верств населення трьома дозами препаратів.
Нагадаємо, також сьогодні ВООЗ повідомила про максимальне зростання кількості заражених COVID-19 у світі.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.