Новини
Україна
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Приємна новина – українців, які одужали від COVID-19, стає більше

10.07.2020 Надiя Проценко 0

В Україні зафіксовано новий рекорд – тих, хто поборов коронавірусну хворобу, за добу налічується 1016 осіб. Водночас нових випадків COVID-19 за добу станом на ранок 10 липня зафіксовано 819.

фото - unsplash.com

Про це на щоденному брифінгу заявив очільник Міністерства охорони здоров’я України Максим Степанов, зауваживши, що загалом по Україні лабораторно підтверджені 52 043 випадки COVID-19, з них 1345 летальних, усього одужали 24 800 пацієнтів.

Нових хворих за добу найбільше у Закарпатській (112) та Львівській (82) областях та в місті Києві (118).

Хоча літо у розпалі, усіх батьків і освітян турбує питання дати початку нового навчального року та його оформи (дистанційна чи в закладах освіти). Міністр Степанов зазначив, що інформація щодо цього стане відомою через 10 днів, адже наразі МОЗ спільно з Міністерством освіти розробляють відповідні правила й алгоритми, враховуючи ситуацію з коронавірусом в країні.

Міністр нагадав і про алгоритм уникнення самоізоляції після повернення з-за кордону з країн «червоної зони». Для цього потрібно за власний кошт пройти ПЛР-тестування у відповідній лабораторії (згідно з переліком) та отримати негативний результат на COVID-19. Про дозвіл на припинення самоізоляції особу буде поінформовано відповідним повідомленням сервісу «Дій вдома».

Читайте також про оновлений МОЗом список країн “червоної зони”, після повернення з яких в Україну потрібна двотижнева самоізоляція.

9 липня «Погляд» також повідомляв, що 8 липня на засіданні уряд прийняв рішення виділити Міністерству охорони здоров’я близько 5,3 млрд грн на закупівлю медичного обладнання для оснащення опорних лікарень по всій країні. Передусім, йдеться комп’ютерні томографи, ангіографи, системи ендоскопічної візуалізації для операційних блоків.

10 липня очільник МОЗу Максим Степанов у ході брифінгу уточнив з приводу термінів закупки даного обладнання. «Ми повинні закінчити комплектацію опорних лікарень цим обладнанням до кінця поточного року, щоб якомога швидше пацієнти могли ним скористатись, адже від цього буде залежати ефективність їх лікування», – наголосив міністр.