Київщина
Технології

Принципово новий режим інкогніто у Google Chrome

17.04.2019 Стець Олена 0

Безпека в Інтернеті болюче питання сьогодення. Браузери розроблюються таким чином, щоб потай від клієнта збирати необхідну рекламодавцям інформацію. Якщо для більшості користувачів це питання не принципове, то для інших – гостре.

З точки зору безпеки у браузерах створений режим інкогніто. Він призначений не тільки для приховування історії перегляду, але й для того, щоб не дати сайту слідкувати за користувачем. Попри це, більшість власників web-порталів знайшли спосіб обходити режим інкогніто та ідентифікувати конкретного клієнта. Проблема стосується й браузеру Chrome, тому розробники впроваджують нове рішення для небажаної деанонімізації.

Для того, щоб захистити своїх користувачів від небажаного слідкування, Google переробила режим інкогніто таким чином, що тепер визначити роботу з нього не можуть навіть сайти, які сприймають його в якості публічного. На даний момент такий режим є лише у тестовій версії браузеру Chrome Canary, яка доступна для усіх платформ. Функція поки не вбудована автоматично, її необхідно активувати вручну в налаштуваннях браузеру.

Як активувати новий захист у режимі інкогніто?

  1. В адресному рядку необхідно ввести flags;
  2. У пошуковому рядку необхідно знайти відповідний флаг - Filesystem API in Incognito;
  3. Активувати його та перезапустити браузер;
  4. Для того, щоб упевнитися, що все працює правильно, запустіть вікно у режимі інкогніто. Якщо налаштування набрали чинності у спливаючому повідомленні відобразиться «It does not seem like you are in incognito mode» при відвідуванні тестуючого сайту.

Завдяки правильно налаштованому режиму інкогніто можна отримати необмежений доступ до матеріалів новинних видань, прихованих Paywall та інших переваг.

Поки немає інформації про те, коли опцію випустять в офіційний реліз, однак поява цієї можливості означає, що її перенесуть в усі браузери на основі Chromium: від нового Microsoft Edge до Vivaldi і Brave.