#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Суспільство
Політика

На Київщині планують створити координаційну раду райрад

16.02.2021 Косянчук Інна 0

Під час зустрічі з головою Київської облради Олександром Скляровим пропозицію підтримали керівники семи районних рад.

Фото з сайту КОР

Керівники районних рад Київської області внесли ініативу про створення при голові облради Координаційної ради районних рад з питань розвитку місцевого самоврядування та захисту інтересів територіальних громад. Під час зустрічі з головою обласної ради Олександром Скляровим, у якій також взяли участь народні депутати Костянтин Бондарєв та Олег Дунда, ініціатива отримала підтримку очільників семи районних рад. Про це повідомила пресслужба Київської обласної ради.

Пропозиція про створення координаційної ради райрад зумовлена невизначеним статусом, у якому  опинилися районні ради нині.

У Вишгородській районній раді деталізували, що створення ради ініціював голова Вишгородської райради Андрій Анісімов.

«Відповідно до реформи децентралізації, до Бюджетного кодексу були внесені зміни, згідно з якими райради фактично  позбавлені механізмів фінансування. Водночас Конституцією України існування таких структур передбачено. Проте, вже до липня цього року районні ради мають завершити передачу майна на баланс об’єднаних територіальних громад. А до цього – звільнити своїх працівників та повністю розрахуватися з ними. Однак, більшість із районних радах нині отримує фінансування лише з прибутку  комунальних підприємств та від надання адміністративних послуг, а цього недостатньо для підтримання життєдіяльності», йдеться у повідомленні КОР.

Фото з сайту КОР

Також зауважується, що  на рівні районів щодо виконання  спільних для різних ОТГ функцій залишається немало питань, які досі не вирішені. Наприклад, ідеться те, що не все майно, що є у підпорядкуванні району, громади погоджуються брати собі на баланс. Відтак, низка музейних закладів, творчих колективів тощо опинилися у невизначеному стані. Також потребує вирішення питання про те, хто фінансуватиме  ДЮСШ чи архівні установи, які свого часу обслуговували весь район.

Потрібне державницьке рішення щодо подальшої долі районних рад. Якщо такі структури залишаються, тоді необхідно на законодавчому рівні визначити механізм їхнього фінансування. А якщо їхня діяльність недоцільна, потрібно ініціювати внесення відповідних змін до Конституції України та встановити перехідний період для ліквідації. У будь-якому випадку це питання треба вирішувати. КОР

КОР зауважує, що відповідне звернення до президента України, уряду та Верховної Ради буде винесене на пленарне засідання Київської обласної ради.

У Вишгороді наслідком неврегульованості нюансів питання про передачу майна стала реорганізація ДЮСШ з водних видів спорту. Колектив і батьки вихованців відстоюють свою ДЮСШ.

А тим часом на Бориспільщині жителі Кучакового просять замінити депутата від округу.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.