Новини
Суспільство
Україна-суспільство
Політика

Проєкт закону про призначення місцевих виборів в Україні терміново переписують


Президент України відклав розгляд відповідного законопроєкту №3809. Втім, кошти на проведення місцевих виборів народні обранці вже активно шукають: зокрема, частину - 1,3 млрд грн - візьмуть із Фонду боротьби з розповсюдженням COVID-19.

Фото: скрін трансляції засідання ВРУ

Проєкт постанови про призначення чергових виборів до місцевих органів влади допрацьовується і швидше за все буде винесений для голосування на позачерговому засіданні парламенту найближчої середи. Про це заявив перший заступник глави фракції «Слуга народу», голова підкомітету з питань організації державної влади комітету з питань місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Корнієнко у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

Народні депутати збиралися розглянути цю постанову 13 липня 2020 року, але надійшов лист від президента Зеленського, в якому було наголошено, що цей закон з порядку денного слід прибрати. Як відзначили в парламенті, причина скасування розгляду законопроєкту - неправильний опис процедури проведення місцевих виборів. Зокрема, в ньому не було згадок про райради, а також не були враховані зміни в зв'язку з адмінреформою.

Зауважимо, на проведення місцевих виборів цієї осені частину грошей нардепи вирішили взяти із фонду по боротьбі з коронавірусом. Так, на засіданні 13 липня за законопроект №3712 проголосували 330 нардепів. Таким чином 1,3 млрд грн із Фонду боротьби з розповсюдженням коронавірусу Верховна Рада перенаправила на проведення місцевих виборів.

Головною датою для проведення місцевих виборів у законопроєкті №3809 було встановлено 25 жовтня поточного року. Тепер, за словами Корнієнка, проєкт постанови переписують: передусім туди додадуть положення про проведення виборів до районних рад.

«Ну, по-перше - райони, а по-друге, ми вчитались, і там все-таки по ОТГ треба трохи по-іншому написати», - пояснив народний обранець.

Корнієнко запевнив, що члени профільного комітету вже знають, як саме треба доопрацювати проєкт постанови. Він нагадав про інший зареєстрований у Верховній Раді проєкт постанови щодо призначення чергових виборів – авторства першого заступника голови профільного комітету Романа Лозинського (депутата із фракції «Голос»).

«Є проєкт постанови Лозинського… Ми будемо брати шматок із нього, шматок зі свого (проєкту. – «Погляд»), додавати правильно про райони. Можливо, трохи переформулюємо щодо окупованих територій, - розповів Корнієнко. - І зробимо із двох постанов одну - більш ходову, більш правильну. Спробуємо виписати таким чином, щоб меншою була залежність від проєкту постанови №3650 про укрупнення районів. Тому що редакція проєкту постанови №3809, яку в понеділок зняв президент з розгляду, була сильно прив'язана до постанови про укрупнення районів».

Народний депутат зазначив, що з Лозинським триває «дискусія по слову реінтеграція, що мається на увазі, він - посилається на ООН, ми по-іншому трохи це бачимо».

Відповідаючи на уточнююче запитання, коли проєкт постанови буде винесено на голосування в зал пленарних засідань, Корнієнко сказав, що це відбудеться на позачерговому засіданні парламенту в середу.

Зазначимо, на позачерговому засіданні 13 липня, на другий день після жахливої автотрощі з чотирма загиблими, яку вчинив водій у стані сп'яніння, у першому читанні парламент підтримав законопроєкт №2695 про посилення відповідальності водіїв за кермування в нетверезому стані та перевищення швидкості.

У законопроєкті, окрім виписування штрафів, пропонується додатково карати порушників адміністративним арештом на 10-15 діб, а також позбавленням права керування авто на строк від 3 до 10 років. Таке покарання отримає водій, якщо вчинить порушення повторно протягом року.

Як повідомляв «Погляд», президент підписав нещодавно закон, яким кримінальну відповідальність за нетверезе кермування було скасовано.