Новини
Україна
Суспільство
Новини світу
За кордоном

Проєкт Nord Stream 2 може не запрацювати: коментар дипломата


Джон Гербст: наразі у світі немає жодної фірми, яка може прокласти труби для газогону з Росії в Німеччину та яка  це робитиме.

За словами посла США в Україні 2003-2006 рр., почесного президента Українсько-американського університету Конкордія Джона Гербста, проєкт газогону  «Північний потік-2» із Росії до Німеччини не просто може бути відкладений, а взагалі може не запрацювати.

ДОВІДКА.  Газогін «Північний потік-2» є розширенням «Північного потоку». Проект «Північний потік» передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Його траса пролягає паралельно магістральному газогону Північний потік. Відрізняється складом акціонерів підводної частини. Паралельно поточному газогону OPAL німецькі компанії споруджують газогін Eugal для поставок газу до центрального газового хабу ЄС біля міста Баумгартен. У кінці 2019 р. повідомлено, що «Північний потік-2» може запрацювати в середині 2020 року. У грудні 2019 року спорудження призупинене через санкції США. У січні 2020 р. аналітики зауважили, що ПП-2 може залишитися недобудованим внаслідок відсутності технічної спроможності РФ у прокладці труби, позиції Данії та необхідності узгодження перетину трубопроводу ПП-2 з іншим - "Балтійська труба", повідомляє Вікіпедія.

Як повідомив Джон Гербст, наразі у світі немає жодної фірми, яка може прокласти труби та яка це робитиме. Він зауважив, що є два російські судна, які розглядають як такі, що можна залучити для виконання робіт. Одне з них здатне прокласти труби, але, за даними дипломата, «за останні роки (судно — ред.) проклало кілька труб в Карському морі, і дві з них спливли, зараз плавають». Отже, їхні можливості у цьому не такі вже й добрі.

«Інша технічна вимога - судно під час робіт повинно стояти на одному місці без застосування якорів. Російський трубоукладач, за інформацією Гербста, не може цього робити. А єдине судно, яке здатне, не може класти труби. Він припускає, що інженери можуть згодом розробити потрібне судно, але річ у тому, скільки це займе часу. Адже така робота не може бути виконана за місяць чи рік. Можливо, на це піде 2-3 роки, але ж «за цей час відбудеться багато речей, а Конгрес США у цей період не буде бездіяльним». Гербст не виключає, що може дійти до нових санкцій. На запитання, чи не вважає він, що Конгрес, запроваджуючи санкції проти проєкту лише в кінці минулого року, дещо спізнився, заявив: «Чим раніше, тим краще, але краще пізно, ніж ніколи». І це все одно було вчасно, переконаний він. Адже, за словами Гербста, якщо подивитися на газетні матеріали у Європі та США ще на початку грудня, то у публікаціях настрій був такий, що проєкт є справою визначеною, що нічого не може зупинити його, що треба забути про спроби перешкодити, однак наразі ж проєкт зупинено», повідомляє Укрінформ.

Також ресурс передає слова Гербста про те, що великий прогрес США в галузі енергетики, зростання обсягів зрідженого газу робить неможливим прогноз щодо ринку газу взагалі через 18 місяців, навіть не про 36.

Дипломат запевнив, що США  залишаються на боці України. «Ми не знаємо, що на думці президента Трампа, але в Конгресі республіканці сильно підтримують Україну. Думаю, позиції України в Вашингтоні нічого не загрожує, вона в безпеці», - сказав Гербст, і висловив упевненість у тому, що час максимальної загрози минув. Про це свідчить і те, що Конгрес навіть на «піку імпічменту» голосував за санкції, щоб зупинити Nord Stream 2, а також за додаткову військову допомогу Україні", цитує Укрінформ.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів