Новини
Суспільство
Екологія
Вода
За кордоном

Прогноз: до 2120 року вимре 20% великих мешканців океанів


До 2120 року на нашій планеті може вимерти кожна п'ята велика морська тварина. До такого висновку прийшли вчені, які вивчають вплив людини і клімату на мегафауну морів та океанів.

В дослідженні, що було опубліковано в журналі Science Advances, йдеться про те, що головна причина – в кліматичних змінах, до яких найбільше чутлива морська мегафауна, через що чимало її видів можуть бути втрачені назавжди.

До морської мегафауни відносяться великі морські мешканці, маса тіла яких перевищує 45 кілограм, зокремаакули, кити, черепахи, білі ведмеді і імператорські пінгвіни. Всі вони відіграють основну роль в екосистемі морів та океанів.

Всього відомо 334 видів морської мегафауни. Якщо нинішні тенденції збережуться, в найближчі сто років будуть втрачені в середньому 18% цих видів. Це означає, що зникне 11% так званого нішевого простору, це ступінь екологічних функцій, які виконуються видами в співтоваристві. А якщо вимруть всі зникаючі сьогодні види, можна втратити 40% морської мегафауни.

Аналіз зроблений вченими показав, що більше за інших можуть постраждати акули, при такому сценарії інші види не зможуть заповнити нішевий простір. Але вчені визнають, що ще є надія все виправити. Так як поки зникли лише кілька видів морської мегафауни, а значить ще можна зберегти інші, що знаходяться під загрозою вимирання, і в цілому збалансувати екосистему.

Читайте також:
Один кит вартий тисячі дерев: найбільші ссавці можуть врятувати планету від глобального потепління
Вчені знайшли два нових види пилоносих акул
«Монстр» завбільшки з підводний човен: унікальне відео найдавнішого виду акул у світі