Новини
Новини Київської області

Проект пішохідного мосту у Києві "вкрали" у швейцарських архітекторів


Фото: КМДА

У компанії «Leuppi & Schafroth Architekten» заявили, що концепція нового мосту, який будуються від парку "Володимирська гірка" до парку "Хрещатий", повністю взята з їх проекту.

Про це інформують в ресурсі "Наші Гроші".

Ще у 2013 році проводився конкурс на проект мостового переходу у Києві. Перше місце тоді не отримав ніхто, а другу позиції розділили архітектори з Іспанії та швейцарська компанія. Приз за друге місце тоді також ніхто не отримав.

Швейцарський проект. Фото: "Наші гроші"

2017 року Київська міська держадміністрація зв'язалась аз швейцарцями з наміром домовитись про реалізацію проекту. Однак дійти згоди не вдалось: у КМДА вартість проекту оцінили як зависоку. Тендер на розробку проекту виграло українське підприємство ТОВ «Проектні системи Лтд».

Концепція проекту, який реалізують зараз, практично така сама, як і проект, розроблений швейцарцями у 2013 році. Та і вартість будівництва наразі вища: швейцарська компанія описала проект на 6 мільйонів франків (156 мільйонів гривень), а українська компанія вже отримала більше 12 мільйонів гривень.

Український проект. Фото: "Наші гроші"

Нагадаємо, новий пішохідно-велосипедний міст протягнеться від Арки дружби народів до парку "Володимирська гірка". Відкриють новий об'єкт в кінці травня до Дня Києва.