Новини
Російсько-Українська війна

Призову не уникнути? Чи можуть мобілізувати особу, якщо родина чекає на третю дитину

Розповідаємо, чи може бути мобілізована до війська військовозобов'язана особа, яка чекає на появу третьої дитини в сім'ї.

Призову не уникнути? Чи можуть мобілізувати особу, якщо родина чекає на третю дитину - зображення

Відстрочку під час загальної мобілізації отримують особи, які не підлягають військовій службі за станом здоров'я або ж з інших причин. Зокрема, сюди слід також віднести й багатодітні сім'ї. Однак, якщо родина лише чекає на третю дитину, то це не дає право на відстрочку.

Про це розповіла юристка Тетяна Козин.

Сім'я очікує на появу третьої дитини

Юристка заявляє, що згідно з чинним законодавством на військову службу в жодному разі не можуть призвати особу, яка має на утриманні 3 або більше дітей.

"Причому це не обов’язково можуть бути біологічні діти, це може бути, наприклад, діти від попереднього шлюбу дружини. Це можливо у випадку, якщо їхній батько не сплачує аліменти, або є померлим чи безвісно зниклим. Тобто значення має саме факт утримання дітей", –

зазначає Тетяна Козин.

Однак, під час вагітності на утриманні чоловіка перебуває не сама дитина, а дружина, тобто, це не дає права на отримання відстрочки від призову.

"Тобто виходить, що саме вагітна дружина перебуває на утриманні чоловіка, а не дитина, яку вона виношує. Отже, якщо третя дитина ще не народилась, то це не є підставою для отримання відстрочки від мобілізації", –

додала експертка.

Також варто зазначити, що доволі часто військовослужбовці отримують звільнення зі служби й через інші сімейні обставини.

Повістки для багатодітних

"Відповідно до абзацу 4 частини 1 статті 23 закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, мають право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. Такі особи можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання", –

зазначила юристка.

Також слід зазначити, що відстрочка таким особам не надається автоматично, тому їм необхідно звертатися до ТЦК та СП. Згодом потрібно подати відповідні документи та заяву, а вже після цього можна отримати саму відстрочку від мобілізації.

Нагадаємо, в Міністерстві юстиції України зазначили, що співробітники ТЦК та СП не мають права перевіряти документи у цивільних громадян та військовозобов'язаних. Перевіряти документи можуть лише уповноважені представники.

Також, повідомляв "Погляд" раніше, на Київщині викрили організовану групу, яка переправляла чоловіків через кордон під виглядом волонтерів. В організації схеми підозрюють трьох громадян. Серед них — адвокатка, що є співзасновницею громадської організації.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.