Новини
Україна
Головні новини
Вибори
Політика

Президент виступив у Верховній Раді зі щорічним посланням


Сьогодні, 20 жовтня, Володимир Зеленський відзвітував про внутрішнє і зовнішнє становище України.

У своєму щорічному посланні президент Володимир Зеленський торкнувся низки важливих для України питань. Відео виступу президента у Верховній Раді можна переглянути за посиланням.

Серед основних меседжів Володимира Зеленського були такі.

Фінансування армії

Володимир Зеленський заявив, що фінансування армії  цьогоріч, як мінімум, залишиться на рівні 2020-го.

«Настання миру в Україні не означає, що ми перестанемо дбати про армію. Навпаки, лише сучасне та боєздатне військо буде гарантом подальшого миру та запорукою безпеки України. І не розганяйте, будь ласка, «зраду», що у 21-му році ми скоротимо кошти на військо. Не тому, що бюджет ще не прийнято. А тому, що я не дозволю цього зробити. Як мінімум, ці кошти залишаться на рівні цього року. Тобто понад 117 мільярдів гривень», - зазначив президент.

Уряд оприлюднить аудит держави

Упродовж двох тижнів уряд представить результати аудиту держави.

«Уряд провів повноцінний аудит держави і протягом двох тижнів представить його результати. Та вже сьогодні ясно – попереду багато роботи, а пріоритети зрозумілі. Разом з результатами аудиту держави чекаємо презентацію економічних векторів України до 2030 року», - повідомив Зеленський.

Боротьба з COVID-19

Володимир Зеленський поінформував про те, що ведуться клінічні випробування українських препаратів, що мінімізують ризики ускладнень та летальних випадків від COVID, а також заявив, що Україна обговорила з зарубіжними партнерами постачання вакцини проти коронавірусу.

«Ми вже обговорили з нашими європейськими партнерами постачання в Україну вакцини, щойно вона з’явиться. У нас неймовірні медики. Та всі інші, хто протидіє коронавірусу», - зазначив президент.

На наступних виборах – голосування онлайн

За словами Зеленського, місцеві вибори 25 жовтня дуже важливі не для політичних партій, а для людей – для розвитку і добробуту міст, сіл, громад.

Також він повідомив, що у новому форматі відносин між державою та громадянином держава має бути зручним і зрозумілим сервісом. На наступних президентських виборах у людей має з'явитись можливість голосувати онлайн.

«Наша мета на найближчі роки – 100% державних послуг онлайн. А на наступних президентських виборах громадяни повинні мати можливість, за бажанням, голосувати в Інтернеті», - сказав президент.

Безвізу з ЄС нічого не загрожує

«Всі експерти відзначають, що цьогорічний саміт Україна – ЄС та спільна заява чи не вперше так яскраво підкреслюють партнерство України та Європи. Відзначають наші успіхи, зокрема відчутний прогрес виконання Угоди про асоціацію, всі передумови для «промислового безвізу», Угоди про спільний авіаційний простір з ЄС, поглибленої інтеграції українських ринків з європейськими. А ще – чіткий меседж: безвізовому режиму України з Європою нічого не загрожує. Хто б вам що не казав. Це стосується і співпраці з МВФ, яку ми продовжуємо. Так само - як зі Світовим банком та ЄБРР», - підкреслив Зеленський.

Стратегія розвитку економіки Донбасу

Документ,  робота над яким вже розпочалася, включатиме податкові та митні преференції, страхування військово-політичних ризиків для інвесторів, арбітраж за міжнародними стандартами.

 «Вже сьогодні на вільних територіях Донеччини й Луганщини ми будуємо новий Донбас - сучасний, безпечний і заможний. Але щоб зробити таким регіон, що найбільше постраждав від російської агресії, потрібні особливі економічні умови. Нам потрібна Стратегія розвитку економіки Донецької та Луганської областей, що включатиме податкові та митні преференції, страхування військово-політичних ризиків для інвесторів, арбітраж за міжнародними стандартами. Робота над нею вже почалася», - сказав Зеленський.

Також він звернув увагу, що амністія – це не про всіх і не про уникнення відповідальності, а про жителів Донбасу, які фактично опинилися у заручниках в окупанта.

ДОВІДКА. Щорічне послання президента України практикується з 1995 року. Традиційно президент виступає до 31 березня. Однак цьогоріч через пандемію коронавірусу довелося відкоригувати терміни.

Як повідомляв «Погляд», у Верховній Раді зекономили папір на посланні президента.

За матеріалами Офісу президента України, Укрінформу, news.24tv