Президент підписав закон про зниження «зеленого» тарифу
Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою законопроєкт №3658, який закріплює положення урядового меморандуму з виробниками «зеленої» енергетики.
Про це на власній сторінці у Фейсбуці повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
За його словами, цей закон дасть змогу зменшити тариф для введених в експлуатацію з 1 липня 2015-го до 31 грудня 2019 року сонячних електростанцій (СЕС) на 15%, а для вітрових електростанцій (ВЕС) — на 7,5%.
Окрім того, законом передбачено:
- для ВЕС введених в експлуатацію з 1 січня 2020 р. — зниження «зеленого» тарифу на 2,5%;
- для СЕС введених в експлуатацію з 1 січня – до 31 жовтня 2020р. (потужністю 1 МВт та більше)— зниження «зеленого» тарифу на 2,5%;
- для СЕС введених в експлуатацію з 1 січня 2020 р. (потужністю до 1 МВт) — зниження «зеленого» тарифу на 2,5%;
- для СЕС, що будуть введені в експлуатацію з 1 листопада 2020 р. - по 31 березня 2021 р. (потужністю від 1 до 75 МВт) - зниження «зеленого» тарифу на 30%.
За словами прем'єра, це дасть змогу державі заощадити майже 7 млрд грн щорічно, а до 2030 року реалізація меморандуму зменшить об’єм виплат «зеленій генерації» приблизно на 2 млрд євро.
На думку Дениса Шмигаля, підписаний закон сприятиме збалансуванню ринку електроенергії, захистить права інвесторів та дозволить уникнути підвищення тарифів на електроенергію для пересічних українців.
Законопроєкт № 3658 про щодо удосконалення умов підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел був підготовлений Міненерго та підтриманий парламентом 21 липня 2020 року. За нього проголосували 228 народних депутатів. Даний закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування в будь-якому з офіційних друкованих виданнях.
Окрім того, сьогодні, 31 липня, у Міненерго повідомили, що зараз триває робота над реалізацією закону про вдосконалення умов підтримки «зеленої» енергетики.
«Ми розпочали роботу з визначення обсягів річних квот підтримки «зеленої» енергетики, графіків організації аукціонів та підготовку нормативно-правових актів, спрямованих на імплементацію положень закону. Для більш узгодженої та продуктивної роботи плануємо створити координаційну групу», – зазначила очільниця міністерства Ольга Буславець.
Міністерство веде переговори з державними банками та міжнародними фінансовими інституціями для залучення на пільгових умовах до 300 млн євро кредитів, зокрема для покриття частини заборгованості ДП «Гарантований покупець» за «зеленим» тарифом.
Але, як стверджують у міністерстві, умовою банків для подібного кредитування є фінансова стабілізація роботи учасників ринку електроенергії. Для цього відповідне рішення для збалансування ринку має прийняти Національна комісія державного регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).
Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв, що в Україні повернули «зелений» тариф домашнім СЕС, які розташовані на землі.