Президент підписав закон про державну підтримку аграріїв
Заплановано створити Державний аграрний реєстр, який спростить надання таргетованої держпідтримки для сільгоспвиробників.
Сьогодні, 2 грудня, Володимир Зеленський підписав Закон № 985-IX «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції». Про це повідомляється на офіційному сайті президента України.
Отже, підписано документ, який парламент прийняв 5 листопада.
«Документ створює єдину державну інформаційну систему – Державний аграрний реєстр, який спростить надання таргетованої державної підтримки для сільгоспвиробників. Згідно із законом, Державний аграрний реєстр ведеться за рахунок коштів державного бюджету з метою комплексного інтегрування відомостей про виробників сільгосппродукції, їхні майнові, земельні, екологічні, трудові, фінансово-кредитні та інші права. Реєстр ведеться шляхом добровільного внесення до нього виробниками сільгосппродукції достовірних відомостей про себе», - йдеться у повідомленні.
Цей закон також дає можливість розширити коло потенційних одержувачів держпідтримки. Наприклад, на таку допомогу можуть розраховувати підприємства, котрі займаються аквакультурою та вирощуванням овочів, плодово-ягідних культур, ведуть органічне виробництво, застосовують зрошення.
Також закон дає змогу виробникам, які постраждали внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, теж одержати підтримку. Так, ми повідомляли, що сертифікати від Торгово-промислової палати України про форс-мажорні обставини після літньої посухи не звільняють аграріїв від договірних зобов’язань, а лише зупиняють їхню дію на певний період часу.
Створення Державного аграрного реєстру спростить сільгоспвиробникам одержання бюджетної підтримки, автоматизує перевірку їхнього статусу через доступ до інших державних реєстрів та кадастрів, дасть можливість оцінити ефективність використання заходів підтримки, забезпечить публічність розподілу таких коштів. Окрім того, заплановано створити «єдиний кабінет аграрія», що дасть можливість отримувати державні сервіси, взаємодіяти з реєстрами та кадастрами. Про це зазначається пояснювальній записці до закону.
Зауважимо, аби підтримати людей у період коронавірусної епідемії, 2 грудня Верховна Рада ухвалила закон, яким внесено зміни до низки нормативних документів. Як повідомляв «Погляд», парламент ухвалив сьогодні й закон, яким захистив місцеві бюджети.
Також «Погляд» розповідав, що разом із підвищенням прожиткового мінімуму в Україні зріс розмір аліментів із 1 грудня та підвищилася вартість «пакунку малюка».