Новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Президент МАУ Євген Дихне захворів на COVID-19


На даний час чиновник лікується вдома, на самоізоляції, але до того тиждень перебував у Олександрівській лікарні.

Фото з відкритих джерел

Про свій стан Дихне розповів на власній сторінці у Фейсбук.

« Зустрічаю свій день народження на самоті в самоізоляції. Сьогодні дев'ятий день моєї маленької особистої боротьби з covid-19, з яких майже тиждень провів в Олександрівській лікарні.
Що ж, вірус повів себе зі мною підступніше, ніж з більшістю людей в моєму оточенні, хто переніс його безсимптомно або з мінімальними симптомами 
», - писав він 12 вересня.

Про перебіг хвороби

Президент МАУ зазначає, що погано йому стало дуже різко. Температура піднялася до 38.9, і без втручання лікарів не опускалася до нормальної кілька днів. Також була страшна втома і слабкість. Повна втрата апетиту. Спотворення смакових якостей. Нюх, на щастя, залишився.

Прилетівши з Харкова 3 жовтня, він зробив тест прямо в аеропорту в лабораторії IMMD і вже через 6 годин отримав позитивний тест. Дихне зауважив, що тест потрібен був тільки для «заспокоєння совісті». Про те, що у нього «саме те», він вже знав, тому що переплутати цей стан неможливо, якщо уважно до себе прислухатися.

«Далі була Олександрівська лікарня. Вона переповнена. Лікарі та медсестри працюють на межі фізичної можливості. Я лежав у відділенні, яке не є інфекційним, але повністю перепрофільоване в інфекційне. Думаю, не єдине. У якийсь момент, коли мій стан стабілізували, мені стало просто соромно там знаходитися. Відчуття, що займаєш чиєсь місце, при чому того, кому потрібніше, не покидало мене. Зійшлися з лікарем на тому, що лікування я продовжу в будинку, на самоізоляції.
В порядку післямови скажу, що цей вірус дуже непередбачуваний. Ніхто з моїх близьких не захворів. Здоровий також весь топ-менеджмент компанії, з яким ми лінійно функціонально контактуємо»
, - написав Євген Дихне.

Рекомендації, як не захворіти

Також він дав декілька рекомендацій щодо того, як вести себе, коли вже захворіли, і що робити, щоб не захворіти:

  1. Обов'язково майте сімейного лікаря. Якщо у вас його все ще немає - підпишіть декларацію з тим, кому ви довіряєте (за місцем прописки, проживання).
  2. У разі виявлення у себе симптомів - зверніться до сімейного лікаря. У разі загострення (висока температура, ускладнене дихання, важкий кашель) - на лінію екстреної медичної допомоги 103.
  3. Не їдьте робити тести самостійно. До вас додому повинна приїхати бригада, якщо на необхідність цього вказує симптоматика. Про це вам повідомить ваш сімейний лікар!
  4. НЕ займайтеся самолікуванням! Ні в якому разі не приймайте антибіотики без призначення лікаря. По-перше, вони не працюють, так як ураження легень при COVID-19 носить і не вірусний, і не бактеріальний характер. А по-друге, якщо вони вам будуть запропоновані лікарем в рамках протоколу лікування, вам вони вже просто не будуть допомагати!
  5. Пийте дуже багато рідини!
  6. Спіть на животі!
  7. Зміцнюйте імунітет - вітамін С, цинк, вітамін D і здорове харчування!
  8. Не перегрівайтеся, також не переохолоджуватися!
  9. Провітрюйте приміщення, в якому перебуваєте, як можна частіше, механічним методом. Повітря повинне циркулювати!
  10. Мийте руки після дотику з будь-якими «громадськими» поверхнями, особливо дверними ручками!
  11. Зробіть щеплення від грипу, щоб не наклалися один на одного дві проблеми - COVID-19 і сезонна.
  12. Майте у будинку пульсоксиметр і градусник. І нехай вони краще вам не знадобляться!
  13. The last but not the least. Ця зараза - вона про дуже високий рівень самосвідомості, відповідальності до себе, до свого здоров'я, до здоров'я вашого оточення. Це хвороба моніторингу. При тому, моніторите ви самі себе, слухаєте свій організм, сигнали.

«Після майже року ясно одне - це надовго. Як мінімум, до повної вакцинації, а як максимум - назавжди, тому за цей час ми знайдемо нові навички соціальної поведінки», - наголосив президент МАУ.

Нещодавно «Погляд» повідомляв, що у Києві шкільні канікули почнуться не 15, а 21 жовтня.

Також нагадаємо, що екскерівника аеропорту «Бориспіль» Євгена Дихне звинуватили у нанесенні значних збитків підприємству. На що Дихне зазначив, що якщо для усунення прірви і величезної корупційної лазівки в законодавстві про оренду державного майна потрібно розглянути це питання в ВАКС, значить, час прийшов. Адже хіба не для цього його створювали?!